Навіщо криміналізують СБУ?

ПОЛІТИКА
03.11.2022, 10:05
Роман Семенченко
Роман Семенченко

Зеленський призначив людину Корбана начальником Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

Президент назначив Семенченка Романа Юрійовича начальником Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

Навіщо криміналізують СБУ?_1

З жовтня 2019 року Семенченко був уповноваженим з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України.

Навіщо криміналізують СБУ?_3

До жовтня 2019 року Семенченко керував агрофірмою «КАМ’ЯНСЬКЕ АГРО», якою володіє Кошляк Михайло Анатолійович (силове крило групи Корбана).

Навіщо криміналізують СБУ?_5
Навіщо криміналізують СБУ?_7
Навіщо криміналізують СБУ?_9
Навіщо криміналізують СБУ?_11

2015 року Кошляка затримували йому інкримінували вбивство офіцера Служби безпеки України. Його захисником був Андрій Смирнов, нині заступник Єрмака по судах.

Навіщо криміналізують СБУ?_13

За даними ЦПК, дружина Романа Семенченка нажила чималий бізнес під час роботи чоловіка в СБУ.

Вона також стала власницею квартир в окупованому Криму.

Семенченко до призначення уповноваженим Зеленського мав частку у фірмі “Фінансова компанія “Толкфін”, яка фігурує у кримінальному провадженні щодо несплати податків та зловживанні службовим становищем. Співзасновником фірми є Павло Жицький — фігурант “газової справи” Онищенка, який за угодою з прокурором визнав вину та отримав позбавлення волі на 5 років з іспитовим строком у 3 роки.

Іншим співвласником є Євген Астіон. Астіон зять колишнього помічника міського голови Дніпра Бориса Філатова, екскерівника силового блоку групи компаній “Приват” Михайла Кошляка. До речі, і Астіон, і Кошляк є бізнес-партнерами дружини Семенченка.

Що стосується дружини Семенченка Олени, то вона має куди успішні бізнесові показники. Найбільший “підйом” у неї збігся з кар’єрним зростанням чоловіка: після двох років на посаді заступника голови Управління СБУ Дніпропетровщини його призначили 2013 року керівником Житомирського Управління Служби безпеки.

До речі, 2014 року він покинув службу і не займав посад до 2019.

За останньою декларацією Семенченка, Олена є власницею кіпрської компанії FINANCE ALLIANCE ASG LTD. Ця компанія інвестувала 5,2 млн доларів в ТОВ “Солома” і володіє 26% цієї компанії. А співвласниками є вже згадані нами партнери Смеменченка Євген Астіон і Михайло Кошляк.

Навіщо криміналізують СБУ?_15

Ще 3,1 млн доларів компанія Семенченко інвестувала в іншу кіпрську фірму Ovaro Holdings limited.

До речі, компанія Ovaro в декларації Семенченка не відображена, але вона є досить відомою в Україні. Адже контролює девелоперську компанію “ХХІ Сторіччя”, яка в січні 2020 року купила землю у Києві під будівництво ТРЦ “Вирлиця”. 

Семенченко вказав у декларації за 2019 рік, що його дружина стала власницею двох квартир в окупованій Росією Євпаторії. В українських реєстрах цієї нерухомості на Семенченко немає, проте вона є в російському.

Навіщо криміналізують СБУ?_17
Навіщо криміналізують СБУ?_19

Це означає, що майно оформлене за російським законодавством. Більше того, у власність воно набуте 2018 року, а Семенченко вказав, що 2019.

Навіщо криміналізують СБУ?_21

Пощастило Семенченку і з заможними родичами. Так, у 2018 році дружина вказала подарунок у грошовій формі на 4,59 млн грн від ймовірної родички 1947 року народження Галини Косовської, уродженки Євпаторії.

За даними реєстру, Галина Володимирівна не володіла бізнесом, тому джерело походження коштів залишається невідомим. До речі, саме Косовська раніше володіла квартирами в Євпаторії, власницею яких стала дружина Семенченка.

Перефразовуючи відоме прислів'я: "який піп, такий і прихід" - який преЗЕдент, така й обслуга...

Читайте також:
Політика
Позаконституційний хазяїн віників і тряпок з Банкової будує чергові плани.
вчора, 17:31
Війна
За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.
14 червня, 09:29
Світ
Після призову юнаки не зможуть вступити до вищих навчальних закладів, доки не завершать службу.
13 червня, 18:43
Опінії
На переговорах, судячи з заяви Лаврова, для «представників російської культури в Україні» вимагатимуть обов'язкові квоти в органах влади
13 червня, 17:28
Опінії
Щодо ведення сучасної війни наші сержанти та офіцери, мають самі їхати у країни НАТО та проводити курси.
13 червня, 15:47
Опінії
Ми як уламок російської імперії ніяк не можемо відірватися від орди, ухвалюємо ординські закони, даємо владу ординським опричникам
13 червня, 09:23