НАЗК склало протокол про адмінправопорушення на Ростислава Шурму

КРИМІНАЛ
23 лютого, 16:28
НАЗК склало протокол про адмінправопорушення на Ростислава Шурму

Шурма порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

НАЗК склало протокол про адміністративні правопорушення стосовно заступника керівника Офісу Президента України (ОПУ) Ростислава Шурми у зв’язку з порушенням ним вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Про це інформує пресслужба НАЗК.

Як зазначається, у 2022 році Ростислав Шурма організував при ОПУ Комітет електроенергетики (далі - Комітет), учасники якого збирались під його головуванням. До участі в засіданнях Комітету були залучені ключові інституції, дотичні до сфери електроенергетики: Міністерство енергетики, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ПАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець».

«Маючи приватний інтерес у цій сфері, Шурма не повідомив про наявний конфлікт інтересів та брав участь в обговоренні та прийнятті на засіданнях Комітету рішень, які стосувалися його приватного інтересу. НАЗК встановило, що рідний брат Ростислава Шурми Олег є кінцевим бенефіціарним власником семи компаній, що здійснюють виробництво електричної енергії з альтернативних джерел» — повідомили в НАЗК.

Сам Шурма у період з 2019 по 2021 рік входив до складу наглядової ради АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геліос», що є співзасновником трьох із названих вище компаній.

Станом на липень 2022 року, коли відбулось перше засідання Комітету під головуванням Ростислава Шурми, у ДП «Гарантований покупець» була суттєва заборгованість за розрахунками за електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел, придбану у компаній Олега Шурми.

Сума заборгованості становила майже 254 млн грн.

Джерелом для розрахунку з указаними компаніями можуть бути кошти ПАТ «НЕК Укренерго», що надходять ДП «Гарантований покупець» як оплата послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.

Як зазначили в НАЗК, прагнучи забезпечити ДП «Гарантований покупець» додатковим джерелом фінансування та сприяти погашенню заборгованості перед компаніями брата, Ростислав Шурма на засіданнях Комітету 23 серпня та 7 вересня 2022 року спонукав ПАТ «НЕК «Укренерго» та ДП «Гарантований покупець» підписати та затвердити у НКРЕКП акти приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел за січень, травень, липень, жовтень 2021 року та за лютий–червень 2022 року.

Таким чином рішення, прийняті на засіданнях Комітету, мали вплив на задоволення приватного інтересу Ростислава Шурми, а саме – створення умов для успішності бізнесу брата за рахунок прийняття необхідних рішень дотичними до ринку електричної енергії державними органами та компаніями.

НАЗК склало протокол про адмінправопорушення на Ростислава Шурму_1

«Складений НАЗК за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) протокол щодо дій Ростислава Шурми скеровано до суду. У разі визнання його винним суд може призначити покарання у вигляді штрафу, а дані про посадовця будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення»  — додали в НАЗК.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Денис Шмигаль здав викривача корупції. Але суд його виправдав.

Протокол на очільника уряду 10 січня 2024 року склало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

У суді прокурор просив оштрафувати прем’єра і призначити додаткове покарання у вигляді позбавлення права обіймати вказану посаду.

Печерський районний суд закрив справу стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за звинуваченнями у порушенні ч. 2 ст. 172-8 Кодексу про адміністративні правопорушення (незаконно розголошення інформації про викривача).

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Політика
Як заробити майже 600 млн грн на закупівлях дронів для Сил оборони і до чого тут Федоров
10:01
Кримінал
Анатолію Савичу призначили 5,5 років позбавлення волі. Валерію Нікіфорову – 3 роки і 1 місяць увʼязнення
вчора, 16:34
Політика
НАБУ і САП підозрюють його у незаконному збагачення та недостовірному декларуванні.
вчора, 11:46
Політика
Державне бюро розслідувань вчора й сьогодні проводить масштабні обшуки в Одеському Бюро економічної безпеки.
вчора, 11:21
Кримінал
Вартість послуг складала від 6 до 12 тисяч доларів США, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності.
29 жовтня, 18:00
Політика
Лише 1,5% корупціонерів сіли до в'язниць за час повномасштабного вторгнення.
29 жовтня, 15:15