НАЗК внесло припис прем'єру Денису Шмигалю

ПОЛІТИКА
09.01.2024, 18:14
НАЗК внесло припис прем'єру Денису Шмигалю

У 2023 році уряд прийняв 131 постанову без антикорупційної експертизи.

Національне агентство з питань запобігання корупції  внесло припис прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю із вимогою усунути порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», оскільки впродовж 2023 року Кабінет міністрів України прийняв 131 постанову без проведення антикорупційної експертизи Агентством.

В НАЗК зазначили, що серед  цих постанов є низка таких, що стосуються суспільно важливих сфер життя, як от затвердження бюджетів фондів соціального страхування, забезпечення житлом деяких категорій громадян, питання щодо об’єктів культурної спадщини, питання ліквідації наслідків збройної агресії рф,  створення різних центрів підтримки та охорони цивільного населення тощо.

«Серед таких сфер також ті, які є лідерами за кількістю корупційних ризиків. Зокрема, уряд не надіслав для проведення антикорупційної експертизи постанови, що стосуються питань митної сфери, перетину кордону, змін до порядків використання коштів тощо», - підкреслили у відомстві.

НАЗК вимагає в уряду провести службове розслідування та встановити, чому згадані постанови не були направлені на попередню оцінку НАЗК перед їхнім розглядом Кабінетом міністрів, та притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадовців уряду та органів виконавчої влади.

В  НАЗК підкреслили, що припис Агентства є обов’язковими до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також:
Новини
Зеленський, услід за Україною, готовий здати і своїх друзів.
12:31
Політика
Кабінет Міністрів достроково припинив повноваження Ростислава Шурми в наглядовій раді «Нафтогазу».
07:19
Кримінал
НАБУ зафіксувало щомісячні хабарі голові транспортного комітету Верховної Ради Юрію Кісєлю від ArcelorMittal.
вчора, 14:25
Кримінал
До злочинної групи, про яку повідомляло НАБУ, також входять народні депутати Михайло Лаба та Ольга Савченко.
вчора, 14:02
Кримінал
Під час обшуків у керівника Закарпатського ОТЦК Андрія Савчука виявили незадекларовані 100 тисяч доларів.
вчора, 13:35