Названо ім'я ще одного військового злочинця з рф

ВІЙНА
28.03.2023, 10:47
Названо ім'я ще одного військового злочинця з рф

Російський полковник Сергій Атрощенко віддав наказ про бомбардування драмтеатру, пологового будинку та дитячої лікарні в Маріуполі

російський полковник Сергій Атрощенко віддавав накази про бомбардування драмтеатру, пологового будинку та дитячої лікарні в Маріуполі.

Сам же військовий, як з'ясувалось, народився в місті Овруч Житомирської області.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на заяву радника мера Маріуполя Петра Андрющенка.

"Вбивцю Маріупольців номер один встановлено. Того, хто надавав накази та контролював бомбардування драмтеатру, пологового будинку та дитячої лікарні", - написав він.

За його словами, літаки, що бомбардували Маріуполь злітали з аеродрому Приморсько-Ахтарськ.

Як пише волонтерська спільнота Inform Napalm, дослідники якої дізнались про полковника, Сергій Атрощенко - командир в/ч 75387, 960-го штурмового авіаційного полку рф, авіаполк якого дислокується на аеродромі на околицях міста Приморсько-Ахтарськ, Краснодарського краю на березі Азовського моря.

"До слова, народився в м. Овруч, Житомирської області, України. Потім жив у російському м. Липецьк", - пишуть волонтери.

Наразі він живе в елітній квартирі в Приморсько-Ахтарськ, яка розташована в 350 метрах від набережної.

Названо ім'я ще одного військового злочинця з рф_1
Названо ім'я ще одного військового злочинця з рф_3

Нагадаємо, у Маріуполі російські окупанти скинули бомбу на Драматичний театр. Зазначається, що у приміщенні ховалися сотні людей.

Наразі російські окупанти повністю знесли будівлю драмтеатру у захопленому Маріуполі.

Вчора стало відомо, що Держдепартамент Сполучених Штатів підтримав створення спецтрибуналу, який розслідуватиме злочини агресії рф проти України.

Про це повідомила посол з питань з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду в рамках судової системи України», – заявила представниця Бет Ван Скаак.

Вона пояснила, що зусилля щодо розслідування у такому випадку включатимуть предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу. Останній, можливо, залучатиметься через інтеграцію професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України. Крім того, як стверджують у Держдепі, можливе включення міжнародних елементів, у тому сенсі, як суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись.

«Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», – зазначила представниця Держдепу.

За словами Бет Ван Скаак, такий спецтрибунал може сприяти більш широкій підтримці. Крім того, для такого формату суду не потрібна резолюції Генасамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції. Адже для останньої процедури потрібен час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», – заявила Бет Ван Скаак.

Щоправда, представниця американського Держдепу зазначила, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу щодо створення такого гібридного міжнародного трибуналу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції», – заявила Бет Ван Скаак

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Суд зазнає нападок, спрямованих на підрив його легітимності та здатності відправляти правосуддя і реалізовувати міжнародне право
04 грудня, 11:54
Політика
Нідерланди обіцяють виконати вимогу суду, щодо очільника уряду Ізраїлю
21 листопада, 18:45
Позиція
Їх звинувачують у злочинах проти людяності та воєнних злочинах у секторі Гази.
21 листопада, 15:02
Війна
Львова-Бєлова, уповноважена президента росії з прав дитини, підтвердила вивезення сотень дітей із захопленого Маріуполя до росії.
31 жовтня, 14:00
Війна
Терористичний режим РФ винищує не лише українців, як націю, а й природу України. Ворогу потрібна випалена вщент пустка без ознак життя.
27 жовтня, 21:00
Війна
Станом на цю мить відомо про дев'ятеро поранених і одного загиблого українця. На місці кривавої трагедії триває рятувальна операція.
01 жовтня, 14:51