Названо номінантів міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році

ПОЛТАВА
16.05.2018, 07:39
Названо номінантів міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році

Міжнародна рада експертів визначила номінантів міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році.

У номінації «За вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук» члени ради експертів рекомендують до розгляду журі:

- Johannes Remy «Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s» («Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років», автор Йоханнес Ремі (Фінляндія);

- монографію «Галич у політичному житті Європи ХІ–ХІV століть», автор Леонтій Войтович (Україна);

- серія робіт «Ціннісний дискурс в освіті», колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Україна).

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» на розгляд журі представлено:

- монографію Andrew Wilson «The Ukrainians: Unexpected Nation» (Ендрю Вільсон «Українці: несподівана нація» (Великобританія);

- дослідження Hans Rothe and Jurij Medvedyk «Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine» (Ганс Роте і Юрій Медведик «Bogoglasnik. Пєсні благоговіння (1790/1791) Колекція духовних пісень з України» (ФРН і Україна);

- монографію Ярослави Мельник «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» (Україна).

Цьогоріч до міжнародної ради експертів увійшли 27 науковців з 8 країн світу: США, Канади, ФРН, Австрії, Польщі, Словаччини, Швейцарії та України.

Відповідно до положення, члени ради під час відбору номінантів керувалися власними знаннями, а також порівнювали наукові роботи, які претендують на здобуття премії, за наступними критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

Відібрані роботи-номінанти буде передано на розгляд міжнародного журі, яке засідатиме у Відні 22-24 червня цього року. Лауреатів міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року у двох номінаціях оголосять 24 червня. Церемонія нагородження відбудеться 27 серпня на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобичі.

Нагадаємо, премію засновано у 2015 році онуком Івана Франка – Роландом Франком. Основною метою премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреати премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати премії попередніх років:

- у 2016 році – архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією «Андрей Шептицький митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму»;

- у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language»;

- у 2017 у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою «Суспільна географія» у 2 томах. 

Читайте також:
Полтава
Некомпетентність депутатів і чиновників просто зашкалює. Громадськість обурена блюзнірським ставленням до загиблих на фронті Героїв.
19:04
Полтава
Полтавські «зелені ямщики» присмокталися до бюджету міста, ігноруючи війну. Добре, що є громади в області, які вкладаються в оборону.
08:18
Полтава
«Зелені ямщики» готуються зустрічати з квітами московитів. Натомість селяни в області вкладаються у нашу спільну перемогу над ворогом.
вчора, 19:27
Полтава
На сьомий день пошуків правоохоронці повідомили про знайдення дитини без ознак життя. Тіло перебувало у водоймі аж на Київщині.
вчора, 06:01
Полтава
На превеликий жаль, проблеми з дурнями та дорогами характерні не тільки для росії. У Полтавському краю теж вистачає подібного.
21 квітня, 13:54
Полтава
Важливі на передовій ресурси покликані прискорити спорудження нових і посилення наявних бліндажів із шанцями. Тил рішуче допомагає фронту.
21 квітня, 11:36