Не «Свати»: влада відмовилась фінансувати фільм про Голодомор

КІНО
18.11.2019, 07:02

Зйомки історичної драми «Яків» можуть завершитися на випуску тизеру.

Державні органи відмовляються фінансувати фільм про часи Голодомору, повідомляють ЗМІ.

За словами режисера Вікторії Трофименко, знімальний процес зараз знаходиться на паузі.

Фільм присвячено реальній історичній постаті – голові колгоспу Якову Дроботу, який спромігся врятувати односельців від голодної смерті.

«Такі випадки під час Голодомору не були рідкісними, коли голови колгоспів таємно рятували людей, але в основному хтось їх “здавав”, і цих рятівників висилала або розстрілювала радянська влада. А у випадку Дробота село об’єдналося, і ніхто його не зрадив, попри те, що коли створювався колгосп, багато людей було проти», – зазначила Трофименко.

Жінка розповіла, як збирала матеріал для опису подій 1932-1933-х.

«Я їздила у Великий Хутір, і в нагоді стала книга харківського журналіста Віктора Козоріза, вихідця з цього села, який описав історію Великого Хутора, зокрема, і в період Голодомору. Там зібрана архівна інформація, яка мені дуже допомогла», – прокоментувала режисерка.

За словами Трофименко, фільм отримав фінансову підтримку держави, але пізніше їхній проект потрапив на перегляд, і фінансування відмінили.

«Зняли тизер за підтримки Українського культурного фонду. Саме кіно ми ще не знімали, і невідомо, чи знімемо. У серпні ми пройшли пітчинг Держкіно, начебто затвердили фінансування, але потім відбувся перегляд цього рішення, і ми потрапили до списку тих, кого не підтримують цьогоріч. Якби ми отримали фінансуання, яке нам обіцяли, то вже готовий фільм міг би вийти у прокат у 2021-му, але тепер незрозуміло, взагалі, про які дати можна говорити», – зізналася режисерка.

Читайте також:
У рамках клубного фестивалю «Українське дитяче кіно» оголошено проведення місячника показів вітчизняних кінострічок у Нових Санжарах
26.11.2019, 09:34
Бойовики обстріляли позиції ЗСУ в районі населених пунктів Мар’їнка, Піски, Новотошківське та Шуми.
вчора, 20:10
Неприпустимо злегковажити потенціалом структури, яка сьогодні якісно і всеохопно забезпечує національну безпеку.
вчора, 19:36
трохи про інфіковану глину, з якої ліплять нації
вчора, 18:54
Сьогодні експертиза з перевірки якості підручників є платною. За неї мають платити особисто автори.
вчора, 18:02
Місцеві мешканці ремонтують дороги за власний кошт.
вчора, 17:55