Не Святою Софією єдиною: уряд Туреччини фінансує спорудження великої мечеті у... Косово

СВІТ
24 липня, 11:58
Не Святою Софією єдиною: уряд Туреччини фінансує спорудження великої мечеті у... Косово
Фото: The Guardian

У непідконтрольному Сербії регіоні повним ходом тривають роботи з побудови сучасної мечеті коштом бюджету Турецької Республіки.

Мешканці столиці Косова — міста Приштина — встигли розділитися на два табори з приводу доцільності вказаного будівництва у часи пандемії та економічної кризи.

Про це йдеться у матеріалі видання "Balkan Insight", оприлюдненого 22 липня.

Зазначається, що в останні дні на площі перед будівельним майданчиком збирається велика кількість протестувальників, які вважають мечеть засобом культурного і політичного впливу Туреччини на Косово.

«Мешканці Приштини мають розуміти, що той, хто закладе основи цієї мечеті у нашій країні — матиме неабиякий вплив на чисельних вірян. А вони є безпосередніми учасниками політичного процесу: і як виборці, і як депутати. Тож особисто мене хвилює, чи може це будівництво завдати шкоди нашій країні», — заявив один з організаторів протесту і колишній вояк угруповання "Армія визволення Косово" Бінак Ґаші.

Захисники спорудження мечеті інакшої думки, вважаючи, що вона не тільки сприяє культурному зближенню з Туреччиною, але й відкриває шлях для інвестицій у частково визнане Косово.

Читайте також:
Сербська молодь створила ресурс, покликаний розкрити таємниці участі країни у воєнних конфліктах після розпаду Югославії.
03 червня, 12:49
Учасник війни за незалежність Хорватії (1991-1995) — сербський націоналіст Драґан Васільковіч, відомий як "Капітан Драґан" — вийшов на волю.
31 березня, 10:25
Боснійські серби виступили проти будівництва нового табору іммігрантів з країн Азії та Африки.
25 березня, 09:15
Контрольно-пропускні пункти на кордоні у низці Балканських країн закрили через спалах коронавірусу.
15 березня, 15:30
Народне волевиявлення до Зборів Північної Македонії має відбутися 12 квітня.
13 березня, 11:35
Міські суди у Требинє і Бієліни відхилили прохання заборонити діяльність об'єднання четників за розпалювання національної ворожнечі.
13 березня, 10:30