Не Святою Софією єдиною: уряд Туреччини фінансує спорудження великої мечеті у... Косово

СВІТ
24.07.2020, 11:58
Не Святою Софією єдиною: уряд Туреччини фінансує спорудження великої мечеті у... Косово
Фото: The Guardian

У непідконтрольному Сербії регіоні повним ходом тривають роботи з побудови сучасної мечеті коштом бюджету Турецької Республіки.

Мешканці столиці Косова — міста Приштина — встигли розділитися на два табори з приводу доцільності вказаного будівництва у часи пандемії та економічної кризи.

Про це йдеться у матеріалі видання "Balkan Insight", оприлюдненого 22 липня.

Зазначається, що в останні дні на площі перед будівельним майданчиком збирається велика кількість протестувальників, які вважають мечеть засобом культурного і політичного впливу Туреччини на Косово.

«Мешканці Приштини мають розуміти, що той, хто закладе основи цієї мечеті у нашій країні — матиме неабиякий вплив на чисельних вірян. А вони є безпосередніми учасниками політичного процесу: і як виборці, і як депутати. Тож особисто мене хвилює, чи може це будівництво завдати шкоди нашій країні», — заявив один з організаторів протесту і колишній вояк угруповання "Армія визволення Косово" Бінак Ґаші.

Захисники спорудження мечеті інакшої думки, вважаючи, що вона не тільки сприяє культурному зближенню з Туреччиною, але й відкриває шлях для інвестицій у частково визнане Косово.

вибір редакції
Читайте також:
Нащадки останнього короля Югославії звернулася з офіційним листом до уряду Чорногорії з вимогою відновлення майнових прав.
21 липня, 08:47
Спільні інфраструктурні проєкти, реалізовані Софією та Атенами, відповідають цілям так званої Ініціативи трьох морів.
09 липня, 08:37
Румунія, Болгарія, Хорватія і Кіпр невдовзі долучаться до угоди Про скасування паспортного митного контролю між країнами ЄС.
06 червня, 16:53
Схоже на те, що колективні органи влади об'єднаної Європи відмовляються вчитися на власних і чужих помилках, зокрема у питаннях міграції.
30 березня, 11:37
Боячись справедливого вироку, ексбійці "Армії визволення Косова" просять президента США втрутитися у судовий процес над своїми командирами.
26 березня, 10:24
Етнічного бошняка Фікрета Абдича, звинуваченого Хорватією у воєнних злочинах, обрали головою муніципалітету Велика Кладуша.
18.11.2020, 08:59