Неандертальці були розумнішими, ніж вважалося раніше

24 лютого, 08:33
Неандертальці були розумнішими, ніж вважалося раніше

Вони могли створювати складні технології виготовлення інструментів з використанням багатокомпонентних клеїв.

Свіже наукове дослідження показало, що неандертальці, яких часто зображують менш розвиненими, ніж наші пращури, насправді були здатні до створення складних технологій виготовлення інструментів з використанням багатокомпонентних клеїв.

Це відкриття, опубліковане в журналі Science Advances, дозволяє припустити, що неандертальці мали більш високий рівень пізнання та культурного розвитку, ніж вважалося раніше.

Дослідницька група, очолювана вченими з Нью-Йоркського університету, Тюбінгенського університету та Національних музеїв Берліна, повторно вивчила стародавні кам’яні знаряддя з Ле-Мустьє, французької археологічної пам’ятки, що датується 120-40 тисячами років тому.

Використовуючи новітні методи аналізу, науковці виявили сліди суміші охри (природного пігменту) та бітуму (компонента асфальту) на декількох знаряддях, включаючи скребки, відщепи та леза. Примітно, що суміш містила понад 50% охри, що здається нелогічним, оскільки чистий бітум має клеючі властивості.

Провівши аналіз знайденої суміші дослідники виявили, що добавка охри виконує певну функцію.

Вона не дозволяла бітуму бути надто липким і прилипати до рук, що робило його ідеальним під час створення рукояток кам’яних інструментів.

Читайте також:
Життя
Палеонтологи припускають, що новий вид – гібрид сучасної людини та стародавнього гомініду Homo erectus
05.08.2023, 13:29
Життя
Дослідниця з Кембриджського університету реконструювала в цифровому вигляді м'язи та зв'язки ніг австралопітека.
16.06.2023, 12:19
Життя
Отримані результати спростовують ідею про те, що нові біологічні функції вимагають нових фрагментів ДНК
30.04.2023, 14:15
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
вчора, 21:39
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48