Created with Sketch.

Недооцінений балканський ізгой: Кремль свідомо дискредитує Косово

01 грудня, 14:07
Фото: Gazeta Express

Після набуття Приштиною державного суверенітету від Белграда 2008 року у Москві постійно апелюють до цього прецеденту. Зокрема, щодо Криму.

До такого висновку дійшла влада Косово, самостійної країни в осерді Балканського півострова, стверджує видання Radio Evropa e Lirë. На тепер косовська держава залишається центральною точкою в російському наративі, постійно зображуваної «невдалим і нестабільним проєктом Заходу».

Незалежні аналітики пояснюють, що таке зображення становить реальний ризик і навряд чи скоро зміниться, бо Кремль грає на емоціях і ресентиментів ображених сербів. Відтак саме Косово (влада і суспільство у цілому) має вжити найнеобхідніших заходів для захисту своєї легітимності на світовій арені.

Загроза можливої ​​ескалації на півночі Косова «є великою та реальною», – оцінила кілька місяців тому старший науковий співробітник вашинґтонського Фонду захисту демократій пані Івана Страднер. Проблема полягає у тому, що РФ, яка ніколи не визнає незалежності Косова, прагне відвернути увагу від війни в Україні, де, за її словами, вона не працює добре.

Із цією метою Москва шукає «вразливі точки на Заході, а найбільш вразливою точкою в Європі зараз є Балкани: Боснія і Герцеґовина та Косово. Саме північ Косова та загрози відділення частини Боснії у США вважали основними ризиками для безпеки на Південному Сході Європи, де слід виключити можливість силового розв'язання проблем.

«Ми не виключаємо можливості насильницьких інцидентів у Косово, оскільки у Сербії є кола, які для дестабілізації. Ймовірність ескалації не зросла порівняно з трьома-шістьма місяцями тому, але росія працює із сербами, провокуючи їх на силовий сценарій, як було в Україні весною 2014 року», — пояснив вашинґтонський експерт із зовнішньої політики та безпеки та співробітник Міжнародного контртерористичного центру в Гаазі пан Адріан Штуні.

Іншим аспектом є постійне отримання президентом Сербії Александаром Вучічем чітких повідомлень зі США про те, що «будь-яка насильницька агресія проти Косова і проти миротворчих сил KFOR буде неприйнятною». Вашинґтон не дасть Москві дестабілізувати регіон, особливо після повернення Дональда Трампа у Білий дім.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що уряд Албанії планує створити «ісламський Ватикан». Його планують розташувати в одному із районів Тирани, де компактно проживає громада поміркованих мусульман бекташів суфійської течії.

Читайте також
Музей імперця Булгакова спекулює на пам'яті Ірини Фаріон
Позиція
Як працювала проросійська пропаганда в серіалі Зеленського «Скоти»
Політика
Шарій для качків
Політика
Режим «КТО» як еволюція кремлівської «СВО»
Опінії
Для «російської опозиції» України не існує. Вже час це усвідомити
Опінії
Пересування ліжок ще не врятувало жодний бордель від кризи
Опінії