Недовго музика грала, або Самодуру Роману Трубі – «труба»!

Недовго музика грала, або Самодуру Роману Трубі – «труба»!

Верховна Рада не встигла на пленарному засіданні у п'ятницю, 15 листопада, завершити розгляд законопроекту про перезапуск Державного бюро розслідувань (ДБР), однак деякі поправки до нього все-таки ухвалила.

Після того, як депутати ухвалять закон і він набуде чинності, директор ДБР втратить повноваження і розпочнеться процес перезапуску цього органу.

Народні депутати в п'ятницю розпочали розгляд у другому читанні президентського законопроекту про Державне бюро розслідувань щодо удосконалення його діяльності і розглянули частину поправок, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Державне бюро розслідувань змінює свій статус із центрального органу виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган.

Друге – директору ДБР надаються повноваження для одноосібного прийняття рішень і несення всієї повноти відповідальності за результати діяльності ДБР.

Третє – посилення контрольної функції парламенту, зокрема Верховна Рада за результатами звіту голови ДБР за календарний рік може визнати роботу директора органу незадовільною, що може спричинити за собою звільнення з посади.

Четверте – з метою забезпечення розслідування справ Майдану передбачається можливість переведення слідчих прокуратури і прокурорів, які розслідували справи Майдану, до ДБР без обов’язкового проведення конкурсу», – розповів голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський під час обговорення законопроекту.

За словами Монастирського, з огляду на суттєву зміну повноважень директора Держбюро розслідувань і зміну статусу цього органу з дня набуття чинності цим законом припиняються повноваження нинішнього голови ДБР Романа Труби та його заступників і розпочинається процес із перезапуску органу.

За інформацією LB.ua, депутат Тарас Батенко поставив цю правку на підтвердження і її підтримали 259 народних депутатів.

Депутати продовжать розгляд законопроекту наступного пленарного тижня (3-6 грудня).

Джерело

Громадський активіст, м. Полтава

Читайте також:
На цьому тижні суд обрав запобіжний захід Марусі Звіробій, яка є другим фігурантом у справі «про погрози Зеленському».
12 лютого, 17:01
Затриманим є начальник оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області.
23 січня, 12:03
Як працюють російські спецслужби на прикладі Чечні
вчора, 14:20
або перший закон Скотта за Артуром Блохом: неважливо, що хтось іде неправильно. Можливо, це має гарний вигляд
16 лютого, 09:40
У парламенті зареєстрували законопроект № 3005 «Про військово-консалтингову діяльність» (ВКД).
14 лютого, 19:20
Головним маркером у сприйнятті історії має бути боротьба за національні інтереси України.
14 лютого, 16:36