Недовго музика грала, або Самодуру Роману Трубі – «труба»!

Опінії
16.11.2019, 12:28
Недовго музика грала, або Самодуру Роману Трубі – «труба»!

Верховна Рада не встигла на пленарному засіданні у п'ятницю, 15 листопада, завершити розгляд законопроекту про перезапуск Державного бюро розслідувань (ДБР), однак деякі поправки до нього все-таки ухвалила.

Громадський активіст, м. Полтава

Після того, як депутати ухвалять закон і він набуде чинності, директор ДБР втратить повноваження і розпочнеться процес перезапуску цього органу.

Народні депутати в п'ятницю розпочали розгляд у другому читанні президентського законопроекту про Державне бюро розслідувань щодо удосконалення його діяльності і розглянули частину поправок, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Державне бюро розслідувань змінює свій статус із центрального органу виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган.

Друге – директору ДБР надаються повноваження для одноосібного прийняття рішень і несення всієї повноти відповідальності за результати діяльності ДБР.

Третє – посилення контрольної функції парламенту, зокрема Верховна Рада за результатами звіту голови ДБР за календарний рік може визнати роботу директора органу незадовільною, що може спричинити за собою звільнення з посади.

Четверте – з метою забезпечення розслідування справ Майдану передбачається можливість переведення слідчих прокуратури і прокурорів, які розслідували справи Майдану, до ДБР без обов’язкового проведення конкурсу», – розповів голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський під час обговорення законопроекту.

За словами Монастирського, з огляду на суттєву зміну повноважень директора Держбюро розслідувань і зміну статусу цього органу з дня набуття чинності цим законом припиняються повноваження нинішнього голови ДБР Романа Труби та його заступників і розпочинається процес із перезапуску органу.

За інформацією LB.ua, депутат Тарас Батенко поставив цю правку на підтвердження і її підтримали 259 народних депутатів.

Депутати продовжать розгляд законопроекту наступного пленарного тижня (3-6 грудня).

Джерело

Читайте також:
Посадовець курував групу, яка здійснювала імпорт нових автомобілів під виглядом вживаних.
31 травня, 14:39
Співробітник Кременчуцького відділу поліції зі спільником продавав третім особам інформацію з обмеженим доступом.
09.12.2020, 12:16
Працівники Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства постануть перед судом за завдані державі мільйонні збитки.
21.10.2020, 12:03
Співробітники Державного бюро розслідувань направили обвинувальний акт до суду стосовно двох поліцейських
11.10.2020, 11:05
Керівництво Хмельницького ДБР, слідчі якого незаконно вилучили у військових надвисокочастотні прилади, було відсторонено від займаних посад
04.07.2020, 09:49
"Самозашквар" влади під орудою Володимира Зеленського немає меж.
29.05.2020, 10:30