Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві

12.09.2023, 12:45
Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві

Полтавська влада не може забезпечити гідні умови проживання для тимчасово переміщених осіб

До редакції "Останнього Бастіону" звернулися переселенці, які поскаржилися на нелюдські умови проживання, які їм забезпечила влада міста та області.

До 5 вересня люди проживали у дитячому садку № 12 міста Полтави, там для них були надані всі умови для комфортного проживання.

Але після 5 вересня людей переселили у "Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 58 "Калинка".

Переселенці скаржаться, що у ДНЗ "Калинка" їм не забезпечили належних умов для проживання.

В одну кімнату заселили дев'ять людей, з яких шість дітей різного віку і різної статі, у сусідній кімнаті мешкає п'ять людей.

У ДНЗ "Калинка" не було створено умов для навчання дітей. Лише через місяць їм до кімнати поставили три парти, за якими вони можуть навчатися. Але у таких умовах навчання дітей неможливе.

Переселенцям заборонили користуватися інтернетом, не дають пароль до wi-fi мережі, мотивуючи це тим, що департамент освіти не оплатив доступ до мережі інтернет.

Крім того, одна дитина має інвалідність, але у дитячому садочку не створено умов для дитини з особливими потребами.

Адміністрація дитячого садочку не забезпечила санітарних та побутових умов для проживання переселенців. У них відсутня гаряча вода, кілька днів була відсутня електроенергія, душова не працює.

Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_1Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_2Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_3Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_4

У садочку наявні три пральні машини, але завідувачка дитячого садочку Вінник Ольга Вікторівна забороняє переселенцям ними користуватися. Завідувачка дитячого садочку сказала переселенцям, щоб вони прали речі руками у холодній воді.

Окрім того, у дитячому садочку також проживають люди, які мають наркотичну залежність, та зловживають алкоголем. Вони себе ведуть неадекватно та постійно порушують громадський порядок.

До дитячого садочку 9 разів викликали поліцію. Поліцейські приїздили, фіксували порушення, але нікого не забирали. А порушення громадського порядку продовжувалися.

Ольга Вінник не реагує на скарги людей, та зазначає, що вигнати вона нікого не може.

Окрім того, до ДНЗ "Калинка" пересилили родину, у якій чоловік хворіє на епілепсію. Він проходив стаціонарне лікування, а коли вирішив повернутися, то його Ольга Вінник не впускала ночувати, у зв'язку з чим він був вимушений ночувати на вулиці.

Потім чоловіка поселили до кімнати з людьми, які вживають наркотики та зловживають алкоголем. В результаті з хворого чоловіка почали знущатися та красти у нього гроші. Таке ставлення призвело до того, що стан здоров'я чоловіка погіршився і його повторно забрали на стаціонарне лікування.

Ольга Вінник прямо говорить усім невдоволеним умовами у ДНЗ "Калинка", що вона їх виживає, і якщо чимось незадоволені, то можуть виселятися.

Детальніше у відео:

У Полтавській міській раді та Полтавській ОВА знають про ситуацію що склалася, але не вживають жодних заходів для того, щоб забезпечити належні умови для людей.

Люди, які втікали від війни, тепер змушені терпіти знущання від адміністрації ДНЗ "Калинка".

Нагадаємо, що Полтавська міська рада виділяє десятки мільйонів гривень на надання підтримки внутрішньо переміщеним та евакуйованим особам.

Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_5
Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_7
Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_9

Куди були витрачені ці кошти ?

Полтавська ОВА відзвітувала про допомогу для ВПО:

Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_11
Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві_13

73 мільйони гривень було виділено на харчування та ремонти міць проживання для ВПО.

4 мільярди гривень було виділено на проживання для ВПО.

Куди були витрачені ці кошти ?

Дмитро Лунін та Катерина Ямщикова мають відзвітуватися перед громадою про те, куди витрачені кошти, виділені для ВПО.

Чому переселенці проживають у нелюдських умовах та змушені терпіти знущання ?

Катерина Ямщикова та очільниця Департаменту освіти Полтавської міської ради мають розібратися в даній ситуації, та прийняти кадрові рішення щодо адміністрації "Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 58 "Калинка".

Очікуємо на коментарі від Полтавської міської ради відносно оприлюдненого свавілля.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Полтава
Знову селяни Полтавського краю в авангарді підтримки фронтовиків. Натомість чиновники та депутати обласного центру досі пасуть задніх.
08 квітня, 12:34
Політика
Наша влада зацікавлена в цьому
06 квітня, 18:05
Політика
Український стендапер Зирянов заявив, що «немає педофілів, є діти з сексуальним вайбом».
05 квітня, 15:01
Полтава
На тижні до наших фронтовиків на передову поїхала чергова партія дронів. Мешканці Полтавського краю придбали прилади за свій кошт.
03 квітня, 21:31
Політика
Іноземні компрадори, купивши вітчизняних псевдолібералів і ура-патріотів, досі хочуть нашої землі. Знелюднювати Україну їм допомагає путін.
31 березня, 09:37
Полтава
Фронтовикам — необхідні дрони, тиловикам — щира подяка. Саме так говорять про тісну співпрацю із воїнами на передовій селяни Машівки.
31 березня, 08:48