Непросте питання зарплат для чиновників

Опінії
14 січня, 09:38
Непросте питання зарплат для чиновників

Щодо підвищення зарплат топ-урядовцям і депутатам.

Політик, колишній член уряду

​Ідея непопулярна для суспільства, але правильна за суттю.

Політик – це професія і це робота. Нація повинна нарешті зрозуміти, що дешеві політики коштують дуже дорого для кожного громадянина.

Якщо ми хочемо мати розумних і чесних чиновників – ми повинні забезпечити їм прозорі ринкові зарплати. І тоді вони створять умови для кожного українця, щоб він/вона і держава розвивалися, раділи життю і спокійно планували майбутнє.

Але є багато але:

1. Високі зарплати без фахового і неупередженого правоохоронного контролю за діями чиновників – дадуть лише можливість кращого прикриття нелегальних доходів. Є, звичайно, винятки, люди з високими моральними якостями, але це винятки, а не правило.
Контроль має бути! В тому числі і публічний.

2. Зарплатні фонди ЦОВВ збільшено лише на 5–10% (до речі, пригадуєте, Зеленський грізно обіцяв скорочення держвитрат на 10%?). Зростання в рази зарплат для керівництва означатиме, що це з’їсть всі премії і доплати для рядових співробітників. Це несправедливо і неправильно. Всередині кожного держоргану створиться колосальний розрив за доходами і це демотивує штат.

3. Ринкові зарплати повинні отримувати люди, які справді створюють додану вартість для країни, формують цілісні ефективні системи, запускають нові і вдосконалюють старі сектори економіки.

Себто, люди з баченням і відчуттям світових трендів, високою менеджерською культурою і великим практичним досвідом.

Для чого платити, вчити і розчаровуватися у вчорашніх перукарях, коміках, фотографах, псевдоюристах чи проєктних менеджерах – питання риторичне.

При всій повазі до цих професій.

4. Я покладав величезні сподівання, що два цифрові «атланти» Уряду нарешті зможуть створити надсучасну цифрову еко-систему, вивести Україну в світові лідери за швидкістю, простотою і якістю державних послуг.

Скасування, перегляд і автоматизація багатьох архаїчних державних функцій дала б, до речі, скорочення державного апарату і можливість збільшити зарплату для справді ефективних держслужбовців.

І це би дало шалені можливості для розвитку, бо бюрократія гальмує в будь-якій державі. На жаль, жодних серйозних здобутків, окрім красивих фото з гаслами, досі не бачу.

5. Немає навіть елементарних КРІ та оцінок якості результатів роботи, за підсумками яких виплачуються підвищені зарплати. Просто рішення – всім керівникам. А якщо цей керівник слово «мама» пише з трьома помилками і до коня підходить з боку хвоста?

І, останнє, комунікаційне. Як завжди, влада не пояснила суспільству, для чого це робиться, чому це потрібно, і що це дасть кожному громадянину, окрім низки «законно збагачених» нових чиновників.

Джерело

Читайте також:
Іван Баканов, чинний голова Служби безпеки України, є одним з найнепублічніших політиків з «обойми» Володимира Зеленського.
16 травня, 16:03
Монобільшість у Верховній Раді тріщить по швах.
13 квітня, 07:12
6 квітня поліція склала 192 адмінпротоколи за порушення карантинних заходів.
07 квітня, 07:45
Провал тестування на COVID-19 в Україні годі пояснити браком ресурсів.
06 квітня, 11:29
Геращенко наголосила на непослідовності влади: за вивіз масок ніхто не покараний, за вихід без маски штраф 17 тис. грн.
06 квітня, 07:10
У тому числі українські засоби захисту експортувалися до країни-агресора.
01 квітня, 07:54