Непросте питання зарплат для чиновників

Непросте питання зарплат для чиновників

Щодо підвищення зарплат топ-урядовцям і депутатам.

​Ідея непопулярна для суспільства, але правильна за суттю.

Політик – це професія і це робота. Нація повинна нарешті зрозуміти, що дешеві політики коштують дуже дорого для кожного громадянина.

Якщо ми хочемо мати розумних і чесних чиновників – ми повинні забезпечити їм прозорі ринкові зарплати. І тоді вони створять умови для кожного українця, щоб він/вона і держава розвивалися, раділи життю і спокійно планували майбутнє.

Але є багато але:

1. Високі зарплати без фахового і неупередженого правоохоронного контролю за діями чиновників – дадуть лише можливість кращого прикриття нелегальних доходів. Є, звичайно, винятки, люди з високими моральними якостями, але це винятки, а не правило.
Контроль має бути! В тому числі і публічний.

2. Зарплатні фонди ЦОВВ збільшено лише на 5–10% (до речі, пригадуєте, Зеленський грізно обіцяв скорочення держвитрат на 10%?). Зростання в рази зарплат для керівництва означатиме, що це з’їсть всі премії і доплати для рядових співробітників. Це несправедливо і неправильно. Всередині кожного держоргану створиться колосальний розрив за доходами і це демотивує штат.

3. Ринкові зарплати повинні отримувати люди, які справді створюють додану вартість для країни, формують цілісні ефективні системи, запускають нові і вдосконалюють старі сектори економіки.

Себто, люди з баченням і відчуттям світових трендів, високою менеджерською культурою і великим практичним досвідом.

Для чого платити, вчити і розчаровуватися у вчорашніх перукарях, коміках, фотографах, псевдоюристах чи проєктних менеджерах – питання риторичне.

При всій повазі до цих професій.

4. Я покладав величезні сподівання, що два цифрові «атланти» Уряду нарешті зможуть створити надсучасну цифрову еко-систему, вивести Україну в світові лідери за швидкістю, простотою і якістю державних послуг.

Скасування, перегляд і автоматизація багатьох архаїчних державних функцій дала б, до речі, скорочення державного апарату і можливість збільшити зарплату для справді ефективних держслужбовців.

І це би дало шалені можливості для розвитку, бо бюрократія гальмує в будь-якій державі. На жаль, жодних серйозних здобутків, окрім красивих фото з гаслами, досі не бачу.

5. Немає навіть елементарних КРІ та оцінок якості результатів роботи, за підсумками яких виплачуються підвищені зарплати. Просто рішення – всім керівникам. А якщо цей керівник слово «мама» пише з трьома помилками і до коня підходить з боку хвоста?

І, останнє, комунікаційне. Як завжди, влада не пояснила суспільству, для чого це робиться, чому це потрібно, і що це дасть кожному громадянину, окрім низки «законно збагачених» нових чиновників.

Джерело

Політик, економіст, урядовець. Навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка та Національному університеті «Львівська політехніка». З 2000 року працював в урядових структурах, зокрема в міністерствах закордонних справ, економіки, охорони навколишнього природного середовища. Міністр інфраструктури України у 2016-2019 роках

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
З поїздки Зеленського на форум можна зробити дуже невтішні висновки.
10:28
Для багатьох українців візит «слуг народу» до Давоса став проявом політичного імітаторства.
09:04
Новим головою Окружного адміністративного суду міста Києві знову обрали Павла Вовка.
21 січня, 12:18
На думку В'ятровича, Зеленському байдужа національна гідність українців.
20 січня, 13:32
Позицію фракції озвучила депутат Ірина Верещук.
16 січня, 07:21
Події довкола авіакатастрофи засвідчили комунікаційний провал Банкової.
15 січня, 06:48