Невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Опінії
13 січня, 11:03
Невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

У Львові звільнили вчительку української мови за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою

Українська письменниця, педагог та громадська діячка

Це неможливо.

У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою.

Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому.

Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт?

Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали!

Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів'янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.

Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? 

Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!

Але на цьому ДНО себе не вичерпало.

Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно».

Хлопчика, який назвав Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев».

А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.

Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча.

Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ

Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською.

«Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі.

А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив?

Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі».

Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні.

Захоплююся неймовірно.

Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Читайте також:
Блоги
Вчителька під час своєї відпустки й під час канікул у дітей збирає своїх учнів, щоб піти з ними на книжковий ярмарок
17 серпня, 12:02
Життя
Особливістю цього рейтингу є те, що він виокремлює стабільність університетів та можливість працевлаштування після закінчення навчання.
06 липня, 12:02
Світ
Німецькі педагоги вимагають негайно прибрати такі дисципліни, як програмування і англійська мова із програми навчання для молодших класів.
18 травня, 20:34
Опінії
Під час візиту у Швейцарію зустрілись з нашими підлітками, які зараз там навчаються.
15 травня, 10:25
Опінії
Міністр Шкарпет руйнує національні основи, які повинні вкладатися державою, у погляди дітей.
03 березня, 12:55