МОЗ анонсував неприхований геноцид населення, «реформувавши» швидку

УКРАЇНА
09.08.2016, 09:18
МОЗ анонсував неприхований геноцид населення, «реформувавши» швидку

У Міністерстві охорони здоров'я України заявили про намір прибрати з бригад швидкої допомоги лікарів і замінити їх парамедиками – фельдшерами без вищої освіти. Виконувачка обов'язків міністра Уляна Супрун вже зібрала нараду, на якій обговорювалася реформа екстреної медицини.

МОЗ анонсував неприхований геноцид населення, «реформувавши» швидку_1

На фото – Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації, який провадить політику МОЗу щодо знищення кількості населення на Полтавщині. Також Лисак набув розголосу в ЗМІ як покровитель полтавської медичної мафії 

Супрун – прихильник введення парамедиків. За її задумом, вони повинні замінити лікарів на швидких. Серед іншого мова йде також про скорочення медичних бригад. Зараз у більшості машин по три-чотири людини: лікар, фельдшер, санітар (не завжди) і водій.

Однак кількість медпрацівників хочуть зменшити до двох - прибрати лікарів і залишити тільки фельдшера і санінструктора (він же водій). Куди підуть лікарі з швидких, поки не пояснюється. Одна з версій – перекваліфікувати їх в сімейних докторів.

– Якщо у МОЗі зважаться на це, ми влаштуємо страйк і підемо до Києва відстоювати свої права, – говорить голова Незалежної профспілки працівників швидкої медичної допомоги Запоріжжя Анатолій Сидоренко. – Вони збираються повністю ламати систему роботи. Зараз головне завдання екстреної медичної допомоги – привезти до пацієнта лікаря. Той ставить діагноз і надає першу допомогу. МОЗ же пропонує впровадити американський досвід – якомога швидше доставляти пацієнта до лікаря. Але Україна – не США, і у нас зовсім інша ситуація в охороні здоров'я.

Наслідки реформи можуть бути драматичними.

– Вся Європа працює за змішаною системою. Крім парамедиків є спеціалізовані лікарські бригади: кардіологи, психіатри та дитяча реанімація. Неправильно використовувати тільки один елемент їх системи, не враховуючи наші реалії - недофінансування, погані дороги, некваліфіковані кадри. Ризикуємо життям людей. Якщо пацієнти будуть вмирати, що ми скажемо їх рідним? Хлопці, вибачте, не вийшло? – прокоментував голова громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я Максим Іонов.

Швидку вже намагаються реформувати, не чекаючи відмашки. Притому, що в Україні смертність від серцево-судинних захворювань становить 64%, кардіобригади почали скасовувати. Наприклад, у Києві від них вже відмовилися. На думку Сидоренко, чиновники змушують українців шукати альтернативу державній медицині.

– Створюють клієнтську базу для приватних лікарень і швидких, – вважає він. Очевидно, що скористатися ними можуть далеко не всі українці – виклик приватної бригади коштує від 800 грн, причому працюють вони у форматі невідкладної допомоги, а значить, не зобов'язані укладатися в 10-хвилинний норматив приїзду.

– Перш ніж прибирати лікарів зі швидких, потрібно створити комплексні лікарні, які прийматимуть всіх – від інфаркту до ниркової коліки. Тоді бригада парамедиків зможе доставити хворого до приймального відділення, а там його приймуть без зайвих розмов. Зараз ми приїжджаємо, я ставлю діагноз, надаю допомогу і, якщо потрібно, відводжу в лікарню. Причому пацієнта з болем у животі я можу везти в три різні лікарні – урологію, гінекологію, хірургію, – розповіла київськка лікарка Інна Дудник. – А потрібні комплексні стаціонари в кожному районі і налагоджене техзабезпечення в бригадах швидких – кисень, дефібрилятори. Банально – всі резетки в швидких повинні працювати, чого зараз немає.

У МОЗ проблему збираються вирішувати за допомогою call-центрів, куди можна буде зателефонувати і отримати пораду лікаря.

– Потрібно прописати критерії виклику 103: втрата свідомості, удар струму, ДТП. Тут різночитань бути не може. А в решті випадків, дійсно, обмежитися консультацією, і, якщо це не допоможе, тоді все-таки виїзд бригади, але це вже вирішить лікар, задавши питання, – Іонов.

У великих містах подібні консультаційні центри давно працюють.

Нагадаємо, «Останній Бастіон» писав про так зване «реформування» екстреної медичної допомоги на прикладі Полтавського центру невідкладної допомоги та медицини катастроф.

Журналісти переконалися, що створення call-центрів – це замилювання очей від реальної проблеми – знищення системи швидкої допомоги і, як наслідок, планового зменшення кількості населення.

Завдяки діяльності «Бастіону», полтавські швидкі укомплектували навігаторами. Це стало одною з причин покращення показника приїзду карети.

Після звернення до правоохоронних органів головного редактора видання Геннадія Сікалова, проти керівного складу Полтавського центру невідкладної допомоги та медицини катастроф порушена кримінальна справа. Причина – умисне ненадання допомоги, що призвело до смерті літньої жінки. Вона дарма чекала на приїзд швидкої понад півгодини.

МОЗ анонсував неприхований геноцид населення, «реформувавши» швидку_3

ЧИТАЙТЕ ПРО ЦЕ ДЕТАЛЬНІШЕ: Кримінальну справу порушили проти головлікаря полтавської швидкої

Також редактор порушив питання умисного зменшення кількості карет швидкої на зміні з 36 до 17-21. Це посприяло відновленню нормальної кількості машин і бригад.  

«Останній Бастіон» ставить за мету протистояння урядовій політиці потьомкинського «реформування» медичної галузі. Маємо всі підстави вважати, що такі дії уряду та МОЗу – цілеспрямований геноцид української нації. Він реалізується т провадиться усіма ланками охорони здоров’я – від Міністерства, до директорів департаменту на місцях. Діяльність начальника охорони здоровя Полтавщини Віктора Лисака призводить до щорічного скорочення населення області на 20 тисяч осіб.

БІЛЬШЕ: РОЗСЛІДУВАННЯ: Віктор Лисак отруїв токсинами Полтавський МСЕК і хворих

Тобто, щороку з мапи Полтавської області зникає півтора Чорнухинського району.

Яскраве підтвердження цілеспрямованого геноциду українців – 2-ий у світі рівень смертності серед населення за даними 2015 року.