Нідерланди закрили найбільше газове родовище в Європі

СВІТ
01 жовтня, 14:16
Нідерланди закрили найбільше газове родовище в Європі

Причиною стали часті землетруси

У Нідерландах 1 жовтня зупинили видобуток на найбільшому в Європі Гронінгенському газовому родовищі.

Про це з посиланням на оператора родовища компанію NAM (Nederlandse Aardolie Maatschappij) повідомив місцевий громадський мовник RTV Noord.

Сьогодні о шостій годині ранку в Нідерландах закінчився так званий газовий рік, який тривав з 1 жовтня 2022 року. З початку нового року видобування газу на родовищі заборонили через часті антропогенні землетруси, пов'язані з розробкою родовища.

У період розквіту в 1970-х роках на родовищі видобували по 350 млн куб. м газу на добу, перед закриттям цей показник скоротили до 2 млн куб. м.

«Для нас це великий день. Звичайно, ми всі розуміємо, чому Гронінген має закритися, але це не скасовує того факту, що ми все ще прощаємося з родовищем. Це трохи боляче. Протягом 60 років ми забезпечували нашу країну енергією завдяки цьому родовищу. Воно зробило великий внесок у процвітання Нідерландів. Це те, чим досі пишаються багато нинішніх та колишніх працівників», – сказав у коментарі телеканалу менеджер NAM Мартін Клеверлаан (Martijn Kleverlaan).

Нідерланди закрили найбільше газове родовище в Європі_1

Поки що йдеться про консервацію Гронінгена, яку можуть перервати у разі ускладнення енергетичної кризи або за умови сильних морозів. Остаточне закриття заплановане на 1 жовтня 2024 року.

Родовище Гронінген, відкрите 1959 року, впродовж багатьох десятиріч було ключовим джерелом газу для значної частини Західної Європи. Ще десять років тому воно давало понад 50 млрд куб. м газу, але останнім часом через загрози землетрусів видобування на ньому обмежили на рівні 2,8 млрд куб. м.

Читайте також:
Світ
Прем’єр-міністр Нідерландів Рютте пообіцяв допомогти Україні перемогти
03 січня, 17:16
Світ
Гантеру Байдену може загрожувати максимум 17 років ув'язнення, якщо його визнають винним.
09:27
Світ
Військово-політичний режим у Тегерані не втручатиметься у війну Ізраїля проти Палестини. Шиїти вкотре надурили довірливих сунітів.
08:12
Світ
Віднині отримати багряний паспорт із золотим німецьким орлом стане складніше. Прохач має заприсягтися, що визнає право Ізраїля на існування.
вчора, 21:55
Світ
Проігнорувавши дані іноземних розвідок про напад ХАМАС 7 жовтня сіоністи взялися за відому їм практику. Брехати, брехати і ще раз брехати.
вчора, 19:41
Світ
Поки бойовики ЦАХАЛ стирають з лиця Землі смугу Ґази, на Західному березі річки Йордан триває тихий терор. Окупанти діють згідно з Торою.
вчора, 14:54