Німеччина не буде проти поставки Польщею танків Leopard – Анналена Бербок

СВІТ
23 січня, 09:20
Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.
Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.

“Якби нам поставили це питання, ми б не заперечували"

Німеччина не буде противитися бажанню Польщі поставити Україні танки Leopard, заявила в неділю в ефірі каналу LCI очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.

Запрошена цього недільного вечора на французький канал глава німецької дипломатії запевнила, що Берлін не накладатиме вето на можливе постачання.

"На даний момент це питання не було поставлено" Польщею, яка вимагає офіційного запиту до Берліна, сказала міністр партії Зелених, яка керує в коаліції з соціал-демократами Олафа Шольца.

Тим часом сам канцлер Шольц, відповідаючи на аналогічне питання в неділю в Парижі на спільній пресконференції з Еммануелем Макроном, ухилявся. Він повторив слова про необхідність діяти щодо питань доставки зброї спільно з союзниками України.

Тиск навколо Шольца

Це «зелене світло», яке в півслова дав німецький міністр, є дипломатичним прогресом. Вже кілька тижнів навколо Олафа Шольца зростає тиск – від Києва до Давосу і кількох європейських столиць.

Та канцлер Німеччини досі не дав згоди на відправку танків на українське поле битви. Рішення, яке роздратувало Варшаву.

«Позиція Німеччини є неприйнятною. Минув майже рік з початку війни. Кожен день гинуть невинні люди. Російські бомби сіють хаос в українських містах. Цивільні об’єкти атакуються, вбивають жінок і дітей», – сказав Матеуш Моравецький, Прем'єр-міністр Польщі, цієї неділі агентству PAP.

Фінляндія також заявила про готовність надати цей тип танка українській армії, але, як і Польщі, їй потрібна згода Німеччини, яка виготовила танки.

Як практикують інші країни для своєї оборонної промисловості, реекспорт або пожертвування озброєнь німецького виробництва залежать від схвалення Берліна.

Читайте також:
Політика
"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"
09:10
Світ
"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"
21 березня, 13:30
Світ
Пекін і Москва "посилюють свою співпрацю й відносини, особливо останнім часом".
20 березня, 08:25
Світ
Миротворцю Джозефу Байдену не вдалося стримати війну, тоді як Владімір Путін зміг завадити більш активної західної допомоги Україні.
17 березня, 17:13
Світ
Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду.
08 березня, 13:46
Війна
Країна тривалий час не коментувала поставки гаубиць, виготовлених із корейських компонентів.
08 березня, 10:40