Німеччина передасть Україні 14 танків Leopard 2 та 88 танків Leopard 1

ВІЙНА
03 лютого, 13:17
Німеччина передасть Україні 14 танків Leopard 2 та 88 танків  Leopard 1

Крім навчання українських екіпажів силами Бундесверу, пакет також включає логістику, боєприпаси та технічне обслуговування

Німеччина поставить в Україну бойові танки Leopard 2 A6 у кількості 14 одиниць — про це повідомили в Посольстві Німеччини в Україні.

«Крім навчання українських екіпажів силами Бундесверу, пакет також включає логістику, боєприпаси та технічне обслуговування», — заявили в дипломатичному відомстві.

Раніше міністр оборони ФРН Борис Пісторіус відвідав 203-й танковий батальйон в Аугустдорфі, де базуються танки Leopard 2. Він особисто перевірив стан танків перед відправкою в Україну.

Німеччина передасть Україні 14 танків Leopard 2 та 88 танків  Leopard 1_1

Leopard 2 А6 один з найсучасніших бойових танків у світі. Основне його озброєння – 120-міліметрова гладкоствольна гармата, що може вражати цілі на відстані до 5 000 метрів. Після короткої підготовки основний бойовий танк Leopard 2 може пересуватися у воді глибиною до чотирьох метрів. За допомогою системи управління вогнем у башті навідник може вражати цілі як під час руху, так і на місці. Leopard 2 має головний оптичний приціл з лазерним далекоміром і тепловізором. Це робить його повністю придатним для ведення нічних боїв.

Також уряд Німеччини схвалив поставку Києву 88 своїх старих танків Leopard 1.

Як повідомляє Süddeutsche Zeitung з посиланням на урядові джерела, Берлін схвалив плани німецького виробника зброї Rheinmetall продати Києву старі танки після їх ремонту на загальну суму понад 100 мільйонів євро,

Проблемою є те, що Leopard 1 більше не виробляються, а снаряди для них мають не такий калібр, як для новіших Leopard 2, на поставки яких очікує Україна.

Водночас крок свідчить про зміну політики Берліна щодо танків для України. Лише дев'ять днів тому Німеччина оголосила, що направить до Києва одну роту танків Leopard 2, і цьому передували місяці дискусій.

Танк Leopard 1 для України - характеристики та подробиці

У квітні 2022 року стало відомо, що німецький виробник військової техніки Rheinmetall пропонує Україні придбати танки Leopard 1A5 зі своїх складів, проте вони так і не були передані.

Напередодні стало відомо, що Бельгія може поставити Україні танки Leopard 1, зняті з озброєння і продані приватному підприємцю.

Leopard 1 – це танк вагою 42,2 тонн, здатний розвивати швидкість до 62 км/год. Він оснащений гарматою калібром 105 мм і вміщує екіпаж з 4 осіб.

Цей танк став першим німецьким танком, створеним після Другої світової війни, і був основним танком країни, поки його не замінив Leopard 2

Роботи над танком почалися спільно з Францією в 1950-х. З тих пір танк пройшов кілька модернізацій, завдяки чому залишається на озброєнні декількох країн (наразі – п'яти країн, включаючи дві країни НАТО). Виготовлявся до 1984 року, за цей час було вироблено 4744 одиниці.

Читайте також:
Світ
Всього Словаччина пообіцяла передати Україні 13 МіГ-29.
вчора, 15:42
Політика
Народні обранці від опозиційної Республіканської партії США вважають, що українська армія потребує снарядів типу DPICM.
22 березня, 18:56
Світ
Завдяки словацькій техніці Україна зможе захистити якнайбільше людських життів.
18 березня, 14:14
Світ
Раніше повідомлялося, що найближчими днями 4 МІГ-29 передасть Україні Польща
17 березня, 11:41
Війна
Загалом Польща обіцяла Україні десять літаків
16 березня, 15:26
Війна
Україна має отримати 80 Leopard 1 до кінця року, а перші два десятки мають надійти "до літа"
11 березня, 13:41