Німеччина розмірковує про повернення до обов'язкового призову до армії

СВІТ
04 липня, 15:00
Німеччина розмірковує про повернення до обов'язкового призову до армії

У Бундестазі Німеччини триває дискусія про повернення до обов'язкового військового призову.

За повідомленням  Deutsche Welle, нова уповноважена Бундестагу з питань армії Єва Геґль (Eva Högl) воліє обговорити можливість повернення до загальної військової повинності. Про це вона сказала в інтерв'ю журналістам німецької групи видань Funke, опублікованому в суботу, 4 липня. Її заява стала відповіддю на нещодавні повідомлення ЗМІ про виявлення осередку правого екстремізму в Бундесвері.

"Гадаю, що це величезна помилка, що обов'язкову військову службу скасували, - пояснила політикиня. - Навіть тоді існували побоювання, що правий екстремізм потужніше розвиватиметься в професійній армії, ніж в армії за призовом". 

Геґль вважає, що повернення до військової повинності ускладнить поширення правого екстремізму серед військових.

Рівноправ'я в збройних силах

Однак можливе повернення до обов'язкової військової служби має бути справедливим, і необхідно обговорювати питання про обов'язкову службу в рівній мірі і для чоловіків, і для жінок, наголосила уповноважена Бундестагу. Наступного року вона хоче досить інтенсивно обговорити це питання з німецькими законодавцями. Саме 2021 рік знаменує десяту річницю призупинення обов'язкової військової служби.

На заяву Геґль відразу відреагували з опозиційного табору. Лідер фракції Лівої партії у Бундестзі Дітмар Бартш (Dietmar Bartsch) заперечив, що "правоекстремізм та терористичні фантазії насильства" у Бундесвері не перебувають у причинно-наслідковому зв'язку зі скасуванням обов'язкової військової служби. "Радше, це пов'язано з тією культурою у Бундесвері, яка десятиліттями допускала і толерувала це", - прокоментував Бартш. 

У Вільній демократичній партії заявили, що військова повинність, з безпекової точки зору, не принесе жодних переваг. "Вона лише споживатиме великі кадрові та фінансові ресурси", - пояснив партійний експерт з безпекових питань Тобіас Лінднер (Tobias Lindner).

Нещодавно німецькі ЗМІ повідомили про виявлення випадків правого екстремізму в спецпідрозділі Бундесверу.

Читайте також:
Сі Цзіньпін назвав звичку до марнотратства в їжі «сумною і разючою».
вчора, 18:21
Німеччина обурена погрозами санкцій з боку США через "Північний потік-2"
10 серпня, 20:01
Передислокація спрямована на "посилення стримування Росії й зміцнення альянсу (НАТО)
09 серпня, 09:05
Міністр закордонних справ Естонії закликав ООН вдатися до примусу щодо РФ, яка провадить окупацію грузинських територій.
06 серпня, 13:04
У столиці Іспанії площу, на якій розташоване посольство України, назвали ім'ям Лесі Українки
05 серпня, 18:55
Влада Італії вивчає обставини придбання лігурійського острова Галлінара сином ексвласника компанії "Мотор Січ" Олександром Богуслаєвим.
05 серпня, 17:45