Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні

ПОЛІТИКА
29 квітня, 10:05
Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні

Там посилаються на юридичні суперечки після Другої світової війни

Німецький канцлер Олаф Шольц вважає надто ризикованим використання російських державних активів для допомоги Україні.

Про це повідомили німецькі посадовці виданню Wall Street Journal.

Серед застережень, те, що конфіскація заморожених на Заході майже 300 мільярдів доларів російських активів може відкрити новий потік позовів проти Берліна через Другу світову війну, а проти європейських столиць — за колоніалізм та рабовласництво.

Німеччина, вказує видання, також пропонує використати ці активи як важіль впливу на росію, щоб, у випадку мирних перемовин, змусити її віддати окуповані території.

Речниця МЗС московії Захарова в дописі в Telegram відреагувала на статтю WSJ і відкинула можливість віддати окуповані території в обмін на активи. росія також погрожує Заходу контрзаходами, у випадку конфіскації російських активів.

Президент США Джо Байден цього місяця підписав закон, який дає йому повноваження конфіскувати і використати на користь України заморожені не території США державні російські активи. Їхній обсяг оцінюється в приблизно 5 мільярдів доларів. Закон, однак, вказує, що Байден має діяти в координації з міжнародним співтовариством.

США намагаються переконати союзників використати доходи від активів, щоб залучити позику для України. Європейці ж погодились надати Україні доходи та податки, що накопичуються на активи. За оцінками ЄС, такий варіант може забезпечити Україні понад чотири мільярди доларів на рік.

Британський економіст Тімоті Еш в інтерв'ю  Голосу Америки вказав, що американський варіант дозволить залучити до 50 мільярдів доларів позики для України. Однак, каже експерт, це значно менше, ніж потреба України, яка оцінюється у 100 млрд доларів на рік.

В Україні сподіваються, що союзники України зможуть ухвалити рішення щодо заморожених російських активів вже у червні, на саміті країн «Групи семи».

Еш переконаний, що рішення буде вже в червні, однак він сумнівається, що союзники домовляться забрати у росії всю суму в понад 300 мільярдів доларів.

«Єдиний шлях швидкої перемоги України, це якщо Україна отримає доступ до трьохсот тридцяти мільярдів, щоб вони купили собі зброю. Вони можуть ухвалити власні рішення про свою оборону і це забезпечить швидку перемогу України» — каже експерт.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Раніше Пашинян заявив, що дві країни з ОДКБ допомагали Азербайджану готувати війну проти Вірменії у Нагірному Карабасі
12 червня, 17:01
Політика
Лідери фракції «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла заявили, що термін повноважень Зеленського закінчився
12 червня, 09:33
Світ
Спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.
06 червня, 10:25
Політика
Китай хоче, щоб росія продавала йому газ за внутрішньоросійськими цінами, - Financial Times
03 червня, 18:21
Опінії
Чому Захід та росія конфліктують уже тисячоліття?
31 травня, 09:03
Світ
Урядове рішення має затвердити парламент країни. Наразі палестинську державу визнають понад 140 країн
30 травня, 18:08