Німеччиною прокотилися масштабні протести

СВІТ
16 січня, 12:38
Німеччиною прокотилися масштабні протести
Фото: google

Близько 6000 демонстрантів зібралися, щоб протестувати проти розширення вугільної шахти.

Протестувальники пройшли маршем Кейенбергом, неподалік від зруйнованого села Луцерат, скандуючи: «Кожне село залишається» та «Ти не самотній». Поліція повідомила, що деякі активісти намагалися прорвати бар'єри навколо вугільної шахти Garzweiler.

Шведська активістка з боротьби зі зміною клімату Грета Тунберг сказала демонстрантам: «Це зрада нинішніх і майбутніх поколінь... Німеччина є одним із найбільших забруднювачів у світі і має бути притягнена до відповідальності».

Німеччиною прокотилися масштабні протести_1

Коли протестувальники наблизилися до Люцерата, вони зіткнулися з поліцейськими в спецодязі, деякі з яких використовували кийки, щоб відтіснити їх. Поліція повідомила, що їм довелося застосувати силу, щоб завадити людям наблизитися до небезпечної зони на краю розкопок.

Протестувальники займали Люцерат, поки цього тижня не почалася масштабна поліцейська операція з їх виселення після рішення суду, яке дозволило розширення шахти.

Територія навколо села в західній землі Північний Рейн-Вестфалія багата бурим вугіллям, низькосортним видом палива, яке особливо забруднює навколишнє середовище, оскільки для виробництва одиниць енергії потрібно його більше спалювати. На буре вугілля припадає приблизно п’ята частина викидів вуглецю в Німеччині.

Активісти кажуть, що розширення шахти призведе до збільшення викидів парникових газів, а уряд наголошує на необхідності забезпечення енергетичної безпеки Німеччини, особливо після вторгнення росії в Україну.

Читайте також:
Світ
США викачують стільки підземних вод , що земля починає розколюватися в південно-західних частинах країни на милі поспіль.
12 вересня, 13:22
Світ
Сотні жителів Південної Кореї протестують проти плану Японії викидати ядерні стічні води в океан.
13 серпня, 09:11
Світ
Нарешті з акваторії охопленого пекельною спекою Егейського моря стали надходити позитивні, а не тривожні звістки.
05 серпня, 20:00
Життя
Головні винуватці — пестициди та добрива.
07 червня, 13:42
Життя
Понад половина від усіх озер світу зменшилися від початку 1990-х років на понад 53% через інтенсивну індустріалізацію та агробізнес.
19 травня, 21:02
Війна
Російські загарбники не припиняють дивувати, слідуючи настановам і наказам свого схибленого на відтворенні СССР бункерного діда у Кремлі.
27 квітня, 20:05