Німеччиною прокотилися масштабні протести

СВІТ
16 січня, 12:38
Німеччиною прокотилися масштабні протести
Фото: google

Близько 6000 демонстрантів зібралися, щоб протестувати проти розширення вугільної шахти.

Протестувальники пройшли маршем Кейенбергом, неподалік від зруйнованого села Луцерат, скандуючи: «Кожне село залишається» та «Ти не самотній». Поліція повідомила, що деякі активісти намагалися прорвати бар'єри навколо вугільної шахти Garzweiler.

Шведська активістка з боротьби зі зміною клімату Грета Тунберг сказала демонстрантам: «Це зрада нинішніх і майбутніх поколінь... Німеччина є одним із найбільших забруднювачів у світі і має бути притягнена до відповідальності».

Німеччиною прокотилися масштабні протести_1

Коли протестувальники наблизилися до Люцерата, вони зіткнулися з поліцейськими в спецодязі, деякі з яких використовували кийки, щоб відтіснити їх. Поліція повідомила, що їм довелося застосувати силу, щоб завадити людям наблизитися до небезпечної зони на краю розкопок.

Протестувальники займали Люцерат, поки цього тижня не почалася масштабна поліцейська операція з їх виселення після рішення суду, яке дозволило розширення шахти.

Територія навколо села в західній землі Північний Рейн-Вестфалія багата бурим вугіллям, низькосортним видом палива, яке особливо забруднює навколишнє середовище, оскільки для виробництва одиниць енергії потрібно його більше спалювати. На буре вугілля припадає приблизно п’ята частина викидів вуглецю в Німеччині.

Активісти кажуть, що розширення шахти призведе до збільшення викидів парникових газів, а уряд наголошує на необхідності забезпечення енергетичної безпеки Німеччини, особливо після вторгнення росії в Україну.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Влада міст Гельсинкі та Еспоо готується демонтувати свої очисні споруди водної мережі для подальшого транспортування до Києва.
22 березня, 19:34
Світ
Німецькі проєкти, зокрема, охоплюватимуть питання підтримки України у виконанні Паризької угоди та адаптації до наслідків зміни клімату
28 лютого, 17:20
Життя
Науковці виявили, що горіння дерев Амазонки може спричинити катастрофічні наслідки для усієї екосистеми нашої планети.
27 січня, 22:07
Життя
Пропонований перехід на сонячну та вітрову енергію може сприяти швидшому зростанню та створити шаблон для країн, які залежать від вугілля
16 січня, 15:15
Життя
Згідно з дослідженнями змінюється поведінка дельфінів, що ускладнює їм полювання та розмноження.
14 січня, 16:34