Created with Sketch.

Німецькі науковці прогнозують глобальне вимирання океанічної риби

03 березня, 11:15

Риби змінюють спосіб пошуку та поглинання здобичі у теплих водах. Припускається, що загибель стає більш імовірним через цю зміну поведінки.

Невтішними результатами свого дослідження на шпальтах журналу Nature Climate Change поділилися науковці з Університету Фрідриха Шиллера в Єні. Стверджується, що головною причиною вимирання є опріснення океанів і морів через горезвісне глобальне потепління.

Іхтіологи дослідили зміну поведінку риб у Балтійському морі та встановили, що ці істоти реагують на підвищення рівня температури, віддаючи перевагу більш численній і меншій за розміром здобичі, котра мешкає у холодних водах. Ідеться про морських зірок, дрібних ракоподібних, черв'яків і молюсків.

«Ми змоделювали харчовий ланцюжок, який передбачає, що ця невідповідність між енергетичними потребами риб і фактичним споживанням їжі може призвести до вимирання. Нам вдалося з'ясувати, що риба упускає можливість задовольнити свої довгострокові енергетичні потреби, споживаючи більшу здобич, яка, відповідно, забезпечує більше калорій», — зазначили німецькі науковці.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.

Читайте також
У Карлівці виявили заплаву із червонокнижними рослинами
Полтава
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу
Полтава
Київські екологи пропонують створити заказник у Решетилівській громаді
Полтава
Науковці знайшли живих мікробів віком 2 мільярди років
Життя
На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину
Полтава
Таємниці чутівського Чорного лісу
Полтава