Created with Sketch.

Німецький бізнес урятував російський «ВТБ Банк» від санкцій

07.04.2024, 11:15
Фото: The Economist

Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.

Доказ тому — скандальна справа німецької філії «ВТБ Банку», яку вивели із-під санкційного тиску. Такі відомості виклала пресслужба американського державного Управління контролю за іноземними активами.

Зазначається, що колишню російську фінансову установу «VTB Bank Europe» спершу перейменували, а потім — націоналізували. Німецькі бізнесмени домоглися збереження власних багатомільйонних вкладень у банк, на який не розповсюджуються санкції США та ЄС.

Президент правління «ВТБ Банку» і за сумісництвом близький соратник путіна та член вищої ради політичного проєкту «Єдина росія» Андрєй Костін не жалкує про втрату. З його слів, «німецькі партнери залишили банк у хорошому стані».

Раніше пресслужба московського головного центру «ВТБ Банку» наголошувала, що розцінює вказані дії німців не інакше як політично вмотивовані. Обсяг заморожених активів становив €6 мільярдів, які тепер належать бізнесу ФРН.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що війна проти України коштує путіну $300 мільйонів на день. Кремлівський бункерний диктатор уже готовий підняти податки для московитів.

Читайте також
Головна зброя путіна перебуває в Ла-Манші: Британія готова до військового зіткнення, — Sky News
Війна
Колишні рекрутери російського «Вагнера» вербують європейців для терактів та диверсій
Політика
росія вербує людей у Латвії для диверсій
Війна
Британія готова захоплювати судна «тіньового флоту» росії, — The Guardian
Війна
Працівника Міноборони Польщі заарештували на три місяці за шпигунство на користь росії та Білорусі
Війна
Естонія затримала контейнеровоз із росіянами на борту, який прямував до Санкт-Петербурга
Світ