Війна проти України коштує путіну 300 мільйонів доларів на день

ВІЙНА
28 березня, 11:48
Війна проти України коштує путіну 300 мільйонів доларів на день

Кремлівський диктатор вже готовий підняти податки для московитів.

Щодня на війну проти України країна-агресор московія витрачає близько $300 мільйонів. До того ж це сума без урахування масштабного переозброєння московії та санкцій із боку Заходу.

Про це йдеться у статті The Wall Street Journal .

Експерти вважають, що на цьому тлі кремлівський диктатор готовий підняти податки для росіян.

«Це непопулярне рішення пунін буде змушений ухвалити через те фінансове становище, в якому опинилася рф на тлі війни проти України», – пишуть аналітики.

Зазначається, що з продовженням війни бюджет московії поступово виснажується. За підрахунками експертів, один її день коштує ворогу $300 млн.

За підсумками 2023 путін заявив росіянам про економічне зростання на 3,6%. Однак воно пов’язане з тим, що трильйони рублів були вкладені Кремлем у військово-промисловий комплекс.

«Такі показники насправді приховали «бум» у громадянській економіці, 16% ставки від Центробанку московії і відтік молодої робочої сили. У Фонді національного добробуту рф перебуває $135 млрд, проте Кремль має доступ лише до $58 млрд. Водночас ще 2023 року путін взяв із фонду $38 млрд», – йдеться у публікації WSJ.

На думку аналітиків, якщо цього року російський диктатор знову наважиться звернутися до Фонду, то грошей у ньому не залишиться, саме тому він готовий підняти податки для росіян.

«Цього місяця він порушив ідею «прогресивного податку». Ця ідея, яка, безсумнівно, викличе широке обурення росіян, є одним із найяскравіших ознак загострення фінансової скрути, до якої штовхає Москву війна проти України», – підкреслили журналісти.

Йдеться про підвищення ставки податку на прибуток в 15% і 20%, які зачеплять близько 20 мільйонів жителів рф з річним доходом трохи вищим за середньорічний по країні – 860 000 рублів ($9500). Найбільші російські заробітчани зосереджені у великих містах, де, як правило, виникають політичні проблеми.

«Звідси нетипове м’яке перемішування Путіним, здавалося б, випадкового зауваження на вечірньому ток-шоу з найвищим рейтингом. Він готує громадськість до того, що російські експерти назвали «податковою мобілізацією». Тонка межа між збереженням соціального миру та оплатою війни, якою пан путін проходить два роки, стала ще вужчою», – додали аналітики.

За їхніми словами, як тільки путіна переобирають на новий термін, він одразу ж ухвалює непопулярні рішення. Минулого разу це було збільшення пенсійного віку на росії.

Читайте також:
Війна
17 травня СБУ спільно з ГУР атакували російські військово-логістичні об'єкт
18 травня, 07:25
Новини
Кадрові перестановки у Кремлі не віщують Україні нічого доброго. Сюзерен путіна поставив на вірних і перевірених часом технократів...
14 травня, 07:01
Опінії
Він затятий кремлівський нацист за ідеологією, але, на відміну від Шойгу, йому є що запропонувати царю окрім вірності.
13 травня, 10:25
Війна
Російський диктатор вирішив змінити міністра нападу росії сєргєя шойгу. Його замінить андрєй бєлоусов
12 травня, 21:36
Війна
Безпілотники Головного управління розвідки Міноборони в ніч на 11 травня атакували Волгоградський нафтопереробний завод.
11 травня, 17:00
Війна
Український безпілотник пролетів 1500 км та атакував установку каталітичного крекінгу нафти
09 травня, 15:30