Ніякої ейфорії і всепрощення: випалити сволоту до цурки

Опінії
04.03.2022, 13:36
Ніякої ейфорії і всепрощення: випалити сволоту до цурки
Фото: Google

Спершу: спокійно, селяни, земля буде наша. І трактор ми бачили. Все ̶ для фронту, все – для утилізації окупанта!

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Сашко Лірник, наш знаменитий казкар і справжній Кирило Кожум'яка, вчора у включенні на «Прямому» гарно означив місію казки: у неї високе призначення – фіналізувати всеосяжну перемогу Добра.

То так, сьогодні казка потрібна не лише нашим наполоханим війною онучатам. До слова, які вони стали слухняними. Вона й дорослим притлумлює чорну вирву місива дійсності, вчорашніх оман і сьогоднішніх боязких сподівань.

Адже й нам – похилішим, котрим для виконання ролі Діда Мороза вже не треба переодягатися – теж хочеться вірити, що усі посіпаки Зла неминуче зазнають поразки. Остаточної і безповоротної.

Нашугані Чахлики, три-, шести- і дванадцятиголові змії гориничі, баби яги з вченими котами-чужинцями розбіжаться манівцями, гублячи голки, яйця й голови; присоромлені старші і середульші брати спечуть раків по кутках, визнаючи – не мали рації з Кримом; виявиться, зрештою, що молодший Іван лише прикидався дурнем, а так він – лауреат нобелівки з фізики.

От щоб мед-пиво рікою по вусах, усі жаби – Василини-Очей-Не-Відведеш, і якщо вже бабця з косою, то – в один день. Має заціпити Солов'я-Розбійника і Мамая, Івасика-Телесика вже передні гуси беруть на крилята, Балда змушує попа перейти до Українського патріархату, Снігова Королева відкриває притулок для дітей-сиріт...

Стійте, панове, оця хвиля казкового граю може й нам, переможцям, устругнути штуку.

Коли закінчиться війна – чи то прицільним пострілом в голову шизофреніка, чи отим пушкінським «руським бунтом безглуздим і нещадним» – розпочнуться торги. Хтось упісяється від повернення Криму, хтось у папірцеві про «повну і беззастережну капітуляцію» з підписом Володіна назирить гарантію, комусь нулі у приписі на репарації застять тисячі смертей земляків. Б'ємося об заклад – ви почуєте хори про необхідність дати ідіотам «ще один шанс», про «світову культуру» і «імена».

Сьогодні, коли розбомблені наші рідні Суми, ракети і бомби сиплються на Київ, Харків, Чернігів, Херсон, Запорізьку атомну електростанцію, гуманістичні стенання про «там теж є люди» недоречні. Не полініться, клацніть осюди.         

Розвиднілось? А відфільтрувати насельців шостої палати на схід від Харкова і прихатка на північ від Чернігова буде дуже легко. Ось тест: «Українська паляниця зі смаком полуниці продається у крамниці молодиці біля Укрзалізниці». Запутінцю вимовити речення не дозволить генетика.

І казка про «братній народ» добіжить щасливого кінця.
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Виміри
Чому воїни 116 ОБрТрО стали "гарматним м'ясом" на війні
вчора, 10:35
Опінії
"Спілберг, напиши правду! Нас лімітують, щоб не більше 10-ти мін на добу!" - це крик душі мінометників до мене за пару днів ДО...
вчора, 09:05
Опінії
І росія, і Україна стикаються з різними видами тиску, щоб розпочати великий і, швидше за все, передчасний наступ.
03 лютого, 15:30
Життя
Найнеобхідніші речі для того, щоб виконувати свою роботу та нормально відпочивати та відновлюватися
28 січня, 13:55