Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич відмовилася виїжджати з Білорусі

СВІТ
09 вересня, 17:00
Світлана Алексієвич
Світлана Алексієвич
Фото: https://theukrainians.org

До неї додому приїхали дипломати з Чехії, Словаччини, Швеції, Австрії, Румунії та інших країн.

Нобелівська лауреатка в галузі літератури і членкиня президії Координаційної ради (КР) білоруської опозиції Світлана Алексієвич повідомила, що не збирається виїжджати з Білорусі на тлі затримань і примусового вивезення з країни інших членів президії КР, передає Deutsche Welle.

 «Я не хочу залишати країну», – заявила вона в середу, 9 вересня, журналістам, після того, як раніше в її квартиру намагалися увірватися люди в масках.

Зазначається, що  Алексієвич розкритикувала практику білоруських силовиків «відправляти людей кудись» за межі країни і зазначила, що членкині президії КР Марії Колесниковій вдалося покласти край таким діям. 

Письменниця також повідомила, що того ж дня вранці їй хтось «без угаву дзвонив у двері», причому це були «професійні дзвінки».

 Крім того, вона повідомила про стеження за нею протягом місяця після президентських виборів.
 
Світлана Алексієвич наголосила, що Координаційна рада продовжить роботу, попри дії влади щодо її членів і членкинь.

«Координаційна рада буде жити, ми її зробили розширеною», – зазначила вона і вказала, що працювати в КР виявили бажання чотири тисячі осіб. 

Вранці того ж дня, коли невідомі намагалися потрапити у квартиру Алексієвич, вона опублікувала заяву на сайті Білоруського ПЕН-центру, який вона очолює. У ній письменниця підкреслила, що акції протесту в Білорусі проводять не члени КР, а громадянське суспільство.
 
«Спочатку у нас викрали країну, викрадають кращих з нас. Але замість вирваних з наших лав прийдуть сотні інших. Повстав не Координаційний комітет. Повстала країна. Я хочу повторити те, що кажу завжди. Ми не готували переворот. Ми прагнули не допустити розколу в нашій країні. Ми хотіли, щоб в суспільстві почався діалог. Лукашенко каже, що не говоритиме з вулицею, а вулиця – це сотні тисяч людей, які щонеділі й щодня виходять на вулицю. Це не вулиця. Це народ» – заявила Алексієвич.
 
Дещо згодом стало відомо про прибуття до Алексієвич кількох іноземних дипломатів. 
Зокрема, посол Литви в Мінську Андрюс Пулокас повідомив агентству BNS, що він теж приїхав до Алексієвич разом з дипломатами Чехії, Словаччини, Швеції, Австрії, Румунії та інших країн.

«Ми разом. Ми отримали сигнали, що в її квартиру дзвонять невідомі люди, ймовірно, представники безпеки або міліції. Ми вирішили, що може бути загроза затримання, адже Алексієвич – остання членкиня Координаційної ради, котра не затримана або не виїхала з Білорусі», – сказав Пулокас.

Як відомо, Світлана Алексієвич – єдина з членів КР, хто залишається на волі та в Білорусі. 
 

Читайте також:
Телеграм-канал оперативно оприлюднює інформацію про події з акцій протесту в Білорусі.
вчора, 19:52
Це більше, ніж у Польщі під час воєнного стану в радянській окупації.
18 жовтня, 18:34
Прихильники Антоненка намагалися перекрити дорогу автозаку з обвинувачуваним на виїзді із суду.
06 жовтня, 19:36
Доведені до відчаю через постійне безгрошів'я та невизначеність люди, перекрили одну з головних вулиць Кременчука.
21 вересня, 13:30
Олігарх Костянтин Жеваго взявся банкрутити один із найбільших вітчизняних машинобудівних заводів.
21 вересня, 10:33
В містах країни триває акція «Марш справедливості».
20 вересня, 16:21