Нобелівський лауреат з фізики перекаже гроші зі своєї премії на допомогу Україні

СВІТ
06.10.2023, 07:45
Ференц Крауш
Ференц Крауш

Фізик Ференц Крауш заснував ініціативу Science4People для допомоги Українцям.

Нобелівський лауреат з фізики 2023 року Ференц Крауш планує пожертвувати гроші зі своєї премії благодійній організації, яку він заснував минулого року для допомоги Україні.

Про це він повідомив німецькому радіо Deutschlandfunk.

«Близько півтора року тому на тлі жахливих подій в Україні я заснував асоціацію Science4People і з того часу докладаю зусиль у цій асоціації, постійно говорю з науковою спільнотою, щоби нашими пожертвами, нашою діяльністю ми підтримали проєкти на заході України, де ми працюємо разом з гуманітарними організаціями. Я направляю грошову частину призових у цю асоціацію» — повідомив лауреат Нобелівської премії.

Він зазначив, що так було з минулорічною премією Вольфа з фізики та нагородою Фонду BBVA Frontiers of Knowledge Awards.

Science4People співпрацює з українськими громадами та некомерційними організаціями, щоб надати школярам можливості навчання, а також працює на міжнародному рівні, щоб допомагати українським студентам безоплатно навчатися у вишах за кордоном.


Нобелівську премію з фізики у цьому році отримали троє науковців — П'єр Агостіні, Ференц Крауш та Енн Л’Юільє. Їх нагородили за «експериментальні методи, які генерують аттосекундні імпульси світла для вивчення динаміки електронів у матерії».

Нобелівський лауреат з фізики перекаже гроші зі своєї премії на допомогу Україні_1

У 2023-му премія становить 11 млн шведських крон (що дорівнює понад 700 000 $). Цю винагороду було розділено між трьома вченими.

Читайте також:
Полтава
Чим більше у наших захисників на фронті буде необхідної зброї й техніки, тим рішучіше відбуватиметься деокупація України. Це відомий факт.
04 квітня, 14:57
Полтава
Пристрій для збиття ворожих «пташок» передано фронтовикам 110-ї Окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка.
02 квітня, 06:04
Полтава
Необхідне фронтовикам обладнання виявлятиме та знищуватиме загони ворога на передовій. Тиловики допомагають наближати перемогу.
19 березня, 08:18
Політика
Український народ несе тягар жахливого насильства росії у масштабній агресії, яка триває понад 2 роки. Нині Україна — щит і меч Європи.
14 березня, 19:16
Політика
2 роки тому окупаційно-терористичний контингент РФ підступно напав на Україну. Наслідком чого стала загибель десятків тисяч українців.
26 лютого, 12:36
Війна
«Українці переможуть і витіснять путінські війська — за умови, що ми надамо їм військову, політичну та економічну допомогу».
24 лютого, 12:16