Нова карта нафти: як Індія перетворює російську нафту на паливо для Заходу
Паливо відправляється до США, ЄС у нових торгових потоках для забезпечення постачання
Індія відіграє дедалі важливішу роль на світових нафтових ринках, купуючи все більше дешевої російської нафти та переробляючи її на паливо для Європи та США.
Проте, Нью-Делі зіткнувся з незначною громадською реакцією, тому що він досягає подвійних цілей Заходу – скоротити енергетичні надходження москви, одночасно запобігши шоку в постачанні нафти. І оскільки Європа посилює проти нас санкції, Індія стане ще більш центральною на глобальній нафтовій карті, яку перекроїла річна війна володимира путіна в Україні.
«Службові казначейства США переслідують дві головні цілі: підтримувати постачання на ринок і позбавляти росію доходів від нафти», — сказав Бен Кехілл, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, вашингтонського аналітичного центру. «Вони усвідомлюють, що індійські та китайські нафтопереробники можуть заробити більшу маржу, купуючи російську нафту за зниженими цінами та експортуючи продукцію за ринковими цінами. Їм це добре».
Згідно з даними компанії Kpler, Індія постачала близько 89 000 барелів бензину та дизельного пального до Нью-Йорка минулого місяця, найбільше за майже чотири роки.
Щоденний потік дизельного пального з низьким вмістом сірки в Європу становив 172 000 барелів у січні, що є найбільшим показником з жовтня 2021 року.
Очікується, що значення цієї азійської країни зросте після того, як у неділю набудуть чинності нові санкції Європейського Союзу щодо експорту російської нафти.
Заборона призведе до вилучення величезного обсягу дизельного пального з ринку та збільшення кількості споживачів, особливо в Європі, які залучатимуть Азію, щоб заповнити дефіцит.
Це зробить дешеву російську нафту ще більш привабливою для Індії, яка покладається на імпорт, щоб задовольнити близько 85% своїх потреб у нафті. Національні нафтопереробні підприємства, включно з державними переробними підприємствами, відповідальними за задоволення внутрішнього попиту, збільшили експорт минулого року, щоб отримати прибуток від вищих міжнародних цін.
Підживлення Заходу
«Індія є нетто-експортером нафтопродуктів, і значна їх частина буде надходити на Захід, щоб допомогти пом’якшити поточну скруту», — сказав Уоррен Паттерсон, голова відділу товарної стратегії ING Groep NV у Сінгапурі. «Досить очевидно, що висхідна частка сировини, яка використовується для цього продукту, походить з росії».
Відповідно до вказівок ЄС, Індія, ймовірно, діє згідно з правилами. Коли російська нафта переробляється на паливо в країні за межами блоку, наприклад в Індії, продукти перероблювання можуть бути доставлені в ЄС, оскільки вони не вважаються російськими.
Країни Великої сімки прагнуть максимально скоротити доходи москви, але вони також зацікавлені в тому, щоб російська нафта та нафтопродукти продовжували надходити, щоб уникнути глобальної кризи постачання, сказала Серена Хуан, провідний аналітик Vortexa Ltd з Азії.
Ключовим аспектом механізму стягування доходів кремля та збереження нафти на ринку було обмеження ціни на російську нафту, захід, який очолили США. Індія публічно не заявила, дотримується країна ліміту чи ні, але санкції призвели до того, що нафта виробника ОПЕК+ знизилася до рівня нижче 60 доларів за барель.
Представник Ради національної безпеки США заявив, що було введено ліміт ціни, який країни, включаючи Індію, можуть використовувати для підтримки стабільності енергетичних ринків, одночасно обмежуючи доходи кремля.
«Бажання Індії купувати більше російської сирої нафти з вищою знижкою є особливістю, а не помилкою, у плані західних країн завдати економічного болю путіну, не нав’язуючи його собі», — сказав Джейсон Бордофф, директор-засновник Centre on Global Енергетичної політики в Колумбійському університеті та колишній радник в адміністрації Обами.
Керівництво та офіційні особи країн і компаній, включаючи Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати, США та Abu Dhabi National Oil Co., збираються в понеділок у Бангалорі на триденний енергетичний форум, організований міністерством нафти та природного газу Індії.
Автори: Ракеш Шарма, Юнчан Чін - The Wall Street Journal
Переклад з англійської Останній Бастіон