Нова-стара практика влади: «Спочатку посадимо, а потім розберемося»
Узурпована Зе-командою державна структура є позірною на зовні демократією. Для українських громадян – це авторитарний режим із беззаконням.
У президента США Джозефа Байдена не так давно проводили обшуки в будинку. І ні для кого це не стало проблемою – просто правоохоронці виконують свою роботу, відповідно до зрозумілих правил та процедур.
Коли Кристін Лаґард була очільницею МВФ, у неї теж проводили обшуки. Вона довела свою невинуватість в суді і суд не став на заваді кар'єрі – після того вона стала главою Європейського центробанку.
Так працює нормальна правова система, в якій справді поважають принцип невинуватості. Людина вважається невинуватою, поки суд не виніс відповідного рішення.
Верховенство права це не тільки принцип, але і перша умова вступу до Європейського Союзу. Для кожного з нас це гарантія нашого майбутнього та майбутнього наших дітей.
Щоби мати це майбутнє, – ми маємо перемогти не тільки росіян на полі бою. Але і совок, який залишається в світосприйнятті та поведінці.
Публікація судом – установою, яка має захищати права і свободи. Це маніпуляції з фактами і навіть відверта брехня; це застосування надмірного запобіжного заходу для тиску на підозрюваного.
Стара совєцька практика: «Спочатку посадимо, а потім розберемося». Це також намагання гнатися за статистикою, щоб продемонструвати успішність, бо успішність вимірюється кількістю людей, які сидять, а не кількістю справедливих вироків.
Ми створювали нові інституції та наділяли їх повноваженнями саме для того, щоб вони працювали по-новому. Використовували кращі європейські практики, а не радянські методи.
Ми все ще можемо вирішити ці проблеми росту. Я все ще маю надію, що судовий процес буде цивілізованим та змагальним; і проблема не є системною, а просто глюком, на рівні виконавців.