Created with Sketch.

Новгородські берестяні грамоти належать фіно-уграм

23.08.2023, 17:28
Фото: Facebook

Віднайдені під час археологічних розкопів записи на корі берези доби княжої Русі (XI-XV століття) мають естонське коріння.

На цьому наполягає викладач Університету Торонто, доктор антропології та фаховий палеолінгвіст Андрес Пяябо, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зі слів науковця, який роками досліджує писемність фінських народів Балтійського регіону, окремі берестяні грамоти з Новгорода належать літописному племені чудь.

Якщо точніше, – то предкам сучасних естонців, котрі у VIII-XI століттях разом із карелами населяли обширні терени від Чудського озера до Ільменського.

«Найкраще сліди ранньосередньовічного зразка естонської мови збереглися на грамоті під №292. Здійснено напис шрифтом, схожого на кириличний. Ось, що мені вдалося дешифрувати:

На превеликий жаль, дослідники Новгородських грамот зухвало відкидають вищенаведений факт, вважаючи нісенітницею. Можливо, якби вони знали естонську, то написи на бересті заграли дещо іншими, не слов'янськими барвами», – зазначив Андрес Пяябо.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, як попри поширену думку, у теперішній Греції немає жодного великого населеного пункту із переважно власне грецькою назвою.

Читайте також
Норвезькі археологи розкопали прядку зі свастям
Історія
Алістер Кроулі та українське питання
Книги
В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця
Історія
Українські дослідники виявили перші портрети засновників Києва
Історія
День української писемності на честь першопросвітника Нестора
Історія
Француз натрапив на язичницьке поховання у підвалі свого будинку
Світ