Нові господарі доріг Полтавщини – чужі тут не ходять

ПОЛТАВА
10.08.2018, 09:06

Тема утримання та ремонту доріг актуальна для Полтавщини як ніколи. Саме тут витрачаються значні бюджетні кошти, тому не дивно, що будівельні підряди на дорогах привертають увагу багатьох представників влади і бізнесменів. На рівні нашої області ці інтереси тісно переплітаються. В цьому році дорожнє управління місцевими та обласними дорогами зазнало змін, чим, власне, і скористалися полтавські чиновники.

Як відомо, у відповідності до Закону України «Про автомобільні дороги» з 1 січня 2018 року балансоутримувачами усіх доріг загального користування стали обласні державні адміністрації.

На рівні обласної вертикалі влади на Полтавщині вони перейшли на баланс Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА, який очолює Тимофій Голбан.

На початку року було проведено тендер на утримання місцевих доріг, переможцем якого став Консорціум «Алві Род», що має німецьке коріння. Крім цієї компанії на тендер ніхто навіть і не виставлявся.

Проте адміністрація облради вирішила, що краще розпорядиться грошима, для чого було оголошено повторний тендер (UA-2018-04-17-000116-b).

Щоб все виглядало «пристойно», 2 березня 2018 року розпорядженням № 155 голова Полтавської ОДА В.А. Головко започаткував створення нового державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Нові господарі доріг

Наступним розпорядженням від 2 травня 2018 року № 386 голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко визначив ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Керівником нової структури визначили співробітника СБУ Олексія Ігоровича Басана. Навмисно не вживаю слово «колишній» - колишніх працівників СБУ не буває.

Заступником з фінансових питань став Легкіх Віктор Петрович. Це - пан на всі руки майстер і має інтерес та дольову участь у цілій низці компаній – ПП «Літабізнесконсалт», ГО «Мисливські традиції», ТОВ «Іллінський ярмарок», ГО «Іллінський ярмарок» , ТОВ «БК Альянс», ТОВ «Ф.С.», ТОВ «Наукаінфоресурс», ПРАТ «Полімпекс», ПРАТ «Россава», але головне, що він на паях с губернатором засновник ГО «Русский пар».

Віктор Петрович дуже близька до голови облдержадміністрації людина, судячи з того, що в низці перерахованих компаній власником є Володимр Головко – син губернатора.

Ще одним заступником ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» є Петлюх Анатолій Григорович, раніше працював головним інженером в ДП «Полтавський облавтодор», та головним інженером в дорожньо-будівельному консорціумі «Магістраль».

Головний бухгалтер новоствореного агентства- Шапошник О.А.

Тепер розглянемо, хто ж став переможцем нового тендеру на 50 млн. грн.

Новий старт

Почнемо з того, що переможець ТОВ «Будівельна компанія «Старт –Інвест» (код 41922954) була зареєстрована за два місяці до тендера - 7 лютого.

Переможець виграв з різницею сто гривень.

17 квітня було оголошено сам тендер, а вже 7 травня склад засновників компанії повністю змінюється, і замість Пащенко І.В. та Шинкара Б.Р., власниками стають Котов Денис Євгенович та Столярчук Валерій Євгенович. Директором призначили Фрідманна Ігоря.

Його дружина, Фрідманн Наталія Анатоліївна, працює секретарем судового засідання відділу організаційного забезпечення Полтавського окружного адміністративного суду.

На Денисі Котові зареєстрована організація «ГО Блок Дениса Котова».

За інформацією Служби автомобільних доріг Полтавської області на Полтавщині нараховується 6 571,4 км доріг місцевого значення. Більшість з них має аварійний стан і вимагає негайного ремонту.

Дорожні гроші – у офшори

Капітальні інвестиції у дороги - потенційно дуже приваблива корупційна сфера, про що свідчить початок роботи Агентства місцевих доріг Полтавської області.

Підприємства, які виграли тендери в Агентстві місцевих доріг Полтавської області станом на 31.07.18 р.

Назва підприємства Сума виграних тендерів, грн
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РОСТДОРСТРОЙ" (33658865) 97 133 378
ТОВ "Будівельна компанія "СТАРТ-ІНВЕСТ" (41922954) 54 002 843
ТОВ «ДРСУ ПОЛТАВА» (34011607) 13 630 181
ПрАТ ДП "Лохвицький шлях" (36492271) 9 360 735
ТОВ «Полтавабудсервіс плюс» (38439545) 8 809 260
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТРАНСРЕСУРСИ" (40511881) 8 321 428
ТОВ "МІБ" (38601284) 632 675

Перше місце за грошовими потоками займає скандальне ТОВ«РОСТДОРСТРОЙ», кінцеві власники якого ховаються в британському офшорі ТОВ КОМПАНІЯ «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД». Втім, хто саме стоїть за ТОВ «РОСТДОРСТРОЄМ» в Україні відомо. За інформацією порталу «Наші гроші» та каналу «Громадське», підприємство відноситься до групи авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова.

Тепер ця компанія дотягнулася і до полтавських грошей. З початку 2018 року вони заробили на Полтавщині 263 млн грн.

На дрібні тендери ТОВ «Ростдорстрой» не розмінюється. У ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» підприємство виграло два тендери на поточний середній ремонт на 49,5 та 47,6 млн грн відповідно. Всього з початку року по всій Україні ТОВ «Ростдорстрой» отримали 837 млн грн.

На другому місці, вже відоме нам ТОВ «Старт-Інвест», яке окрім тендеру на утримання доріг, виграло два тендери на середній ремонт на 1,4 та 2,6 млн грн.

Якщо подивитись на всі тендери, що були проведені ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області», то в око впадає ряд закономірностей. Серед учасників – одні й ті самі юридичні особи, які формально «тасуються». «Чужі» компанії відкидаються за формальні помилки у тендерній документації, а переможці виграють з мінімальнім зазором у 500 (п’ятсот) гривень.

Василь Журбенко

Читайте також:
57% від витрачених 7,4 млн грн за перші 6 місяців 2020 року з бюджету Хорольської міської ради вклали у благоустрій та охорону здоров'я.
09:27
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
14 липня, 18:20
Опорний заклад середньої освіти у селі Мартинівка підготували до капітальної реконструкції з проведенням комплексної термомодернізації.
14 липня, 14:06
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
14 липня, 08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
13 липня, 17:25
Зеленський має відвідати Полтавщину 15 липня.
13 липня, 15:58