Новий препарат, створений ШІ, вступає в першу фазу клінічних випробувань

05 вересня, 20:00
Новий препарат, створений ШІ, вступає в першу фазу клінічних випробувань
Фото: google

Штучний інтелект все більше проникає в охорону здоров’я та допомагає оптимізувати медичні процеси, зокрема створення нових ліків.

Insilico Medicine, біотехнологічна компанія з Гонконгу та Нью-Йорка, що базується на штучному інтелекті, нещодавно оголосила, що її новий розроблений штучним інтелектом препарат від COVID-19 увійшов у першу фазу клінічних випробувань. У разі схвалення це стане першою в історії альтернативою Paxlovid, зазначив Алекс Жаворонков, засновник і генеральний директор Insilico Medicine.

«Ми дуже раді повідомити, що наш другий маломолекулярний терапевтичний засіб, створений за допомогою генеративного штучного інтелекту, зараз починає клінічні випробування на людях», — додає Алекс Жаворонков.

Paxlovid наразі є єдиним доступним препаратом для лікування симптомів COVID. Він викликає деякі небажані побічні ефекти, зазначив Insilico. Одним із них є «відновлення Paxlovid», коли пацієнти одужують від COVID і дають негативний тест, але через деякий час знову позитивний. Інший задокументований побічний ефект «Paxlovid mouth» виникає, коли препарат залишає неприємний смак у роті для тих, хто його приймає. Додатковим обмеженням Paxlovid є те, що в міру мутації COVID можуть виникати стійкі до ліків штами.

За словами Жаворонкова, нова таблетка Insilico ефективна проти варіантів, стійких до Paxlovid, а також є більш стабільною та діє протягом більш тривалого періоду часу. У доклінічних дослідженнях ISM3312 «значно знизив» вірусне навантаження в легеневій тканині та зменшив запалення легенів, заявила компанія в релізі.

Щоб створити свій новий препарат, дослідницька група Insilico спочатку використала свою платформу виявлення цілей PandaOmics, щоб ідентифікувати цільовий білок у коронавірусі. Далі компанія використала свою власну «генеративну хімічну платформу» Chemistry42, щоб створити нові молекули, які атакували б цей білок як засіб лікування COVID та інших коронавірусів.

Очікується, що результати клінічних випробувань будуть опубліковані до кінця 2023 року. «Після завершення першої фази дослідження на здорових добровольцях будуть прийматися подальші рішення щодо тестування препарату на хворих на коронавірус», — сказав Жаворонков.

Дослідницька група Insilico вважає, що її новий препарат є яскравим прикладом того, як штучний інтелект допомагає прискорити нові ефективніші методи лікування COVID.

Читайте також:
Життя
Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.
16 вересня, 16:31
Світ
Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.
15 серпня, 19:48
Життя
Люди з крихким X відчувають низку симптомів, які включають когнітивні порушення, затримку розвитку та мовлення та гіперактивність.
27 липня, 15:28
Життя
Ефективність корисної добавки підвищується, якщо людина систематично приймає ліки для здоров'я серця.
30 червня, 16:38
Життя
Дослідники з Центру Нішина розробили нову методику, яка потенційно може лікувати декілька видів раку за допомогою унікальної ін'єкції ліків.
29 червня, 21:19
Світ
Інноваційну розробку для людей, хворих на різні форми діабету, презентували в Університеті Пенсильванії, яку можна приймати без уколів.
16 червня, 18:55