Новий препарат, створений ШІ, вступає в першу фазу клінічних випробувань

05.09.2023, 20:00
Новий препарат, створений ШІ, вступає в першу фазу клінічних випробувань
Фото: google

Штучний інтелект все більше проникає в охорону здоров’я та допомагає оптимізувати медичні процеси, зокрема створення нових ліків.

Insilico Medicine, біотехнологічна компанія з Гонконгу та Нью-Йорка, що базується на штучному інтелекті, нещодавно оголосила, що її новий розроблений штучним інтелектом препарат від COVID-19 увійшов у першу фазу клінічних випробувань. У разі схвалення це стане першою в історії альтернативою Paxlovid, зазначив Алекс Жаворонков, засновник і генеральний директор Insilico Medicine.

«Ми дуже раді повідомити, що наш другий маломолекулярний терапевтичний засіб, створений за допомогою генеративного штучного інтелекту, зараз починає клінічні випробування на людях», — додає Алекс Жаворонков.

Paxlovid наразі є єдиним доступним препаратом для лікування симптомів COVID. Він викликає деякі небажані побічні ефекти, зазначив Insilico. Одним із них є «відновлення Paxlovid», коли пацієнти одужують від COVID і дають негативний тест, але через деякий час знову позитивний. Інший задокументований побічний ефект «Paxlovid mouth» виникає, коли препарат залишає неприємний смак у роті для тих, хто його приймає. Додатковим обмеженням Paxlovid є те, що в міру мутації COVID можуть виникати стійкі до ліків штами.

За словами Жаворонкова, нова таблетка Insilico ефективна проти варіантів, стійких до Paxlovid, а також є більш стабільною та діє протягом більш тривалого періоду часу. У доклінічних дослідженнях ISM3312 «значно знизив» вірусне навантаження в легеневій тканині та зменшив запалення легенів, заявила компанія в релізі.

Щоб створити свій новий препарат, дослідницька група Insilico спочатку використала свою платформу виявлення цілей PandaOmics, щоб ідентифікувати цільовий білок у коронавірусі. Далі компанія використала свою власну «генеративну хімічну платформу» Chemistry42, щоб створити нові молекули, які атакували б цей білок як засіб лікування COVID та інших коронавірусів.

Очікується, що результати клінічних випробувань будуть опубліковані до кінця 2023 року. «Після завершення першої фази дослідження на здорових добровольцях будуть прийматися подальші рішення щодо тестування препарату на хворих на коронавірус», — сказав Жаворонков.

Дослідницька група Insilico вважає, що її новий препарат є яскравим прикладом того, як штучний інтелект допомагає прискорити нові ефективніші методи лікування COVID.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51