Новий препарат, створений ШІ, вступає в першу фазу клінічних випробувань

05.09.2023, 20:00
Новий препарат, створений ШІ, вступає в першу фазу клінічних випробувань
Фото: google

Штучний інтелект все більше проникає в охорону здоров’я та допомагає оптимізувати медичні процеси, зокрема створення нових ліків.

Insilico Medicine, біотехнологічна компанія з Гонконгу та Нью-Йорка, що базується на штучному інтелекті, нещодавно оголосила, що її новий розроблений штучним інтелектом препарат від COVID-19 увійшов у першу фазу клінічних випробувань. У разі схвалення це стане першою в історії альтернативою Paxlovid, зазначив Алекс Жаворонков, засновник і генеральний директор Insilico Medicine.

«Ми дуже раді повідомити, що наш другий маломолекулярний терапевтичний засіб, створений за допомогою генеративного штучного інтелекту, зараз починає клінічні випробування на людях», — додає Алекс Жаворонков.

Paxlovid наразі є єдиним доступним препаратом для лікування симптомів COVID. Він викликає деякі небажані побічні ефекти, зазначив Insilico. Одним із них є «відновлення Paxlovid», коли пацієнти одужують від COVID і дають негативний тест, але через деякий час знову позитивний. Інший задокументований побічний ефект «Paxlovid mouth» виникає, коли препарат залишає неприємний смак у роті для тих, хто його приймає. Додатковим обмеженням Paxlovid є те, що в міру мутації COVID можуть виникати стійкі до ліків штами.

За словами Жаворонкова, нова таблетка Insilico ефективна проти варіантів, стійких до Paxlovid, а також є більш стабільною та діє протягом більш тривалого періоду часу. У доклінічних дослідженнях ISM3312 «значно знизив» вірусне навантаження в легеневій тканині та зменшив запалення легенів, заявила компанія в релізі.

Щоб створити свій новий препарат, дослідницька група Insilico спочатку використала свою платформу виявлення цілей PandaOmics, щоб ідентифікувати цільовий білок у коронавірусі. Далі компанія використала свою власну «генеративну хімічну платформу» Chemistry42, щоб створити нові молекули, які атакували б цей білок як засіб лікування COVID та інших коронавірусів.

Очікується, що результати клінічних випробувань будуть опубліковані до кінця 2023 року. «Після завершення першої фази дослідження на здорових добровольцях будуть прийматися подальші рішення щодо тестування препарату на хворих на коронавірус», — сказав Жаворонков.

Дослідницька група Insilico вважає, що її новий препарат є яскравим прикладом того, як штучний інтелект допомагає прискорити нові ефективніші методи лікування COVID.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39