Революція в медицині. Вчені розкрили останній фрагмент геному людини

24.08.2023, 10:12
Революція в медицині. Вчені розкрили останній фрагмент геному людини

Дослідження можуть вплинути на персоналізовану медицину при раку підшлункової залози та інших захворюваннях.

Хромосома, що є останньою загадковою частиною генома людини, пов’язана з розвитком чоловічого організму, була повністю секвенована групою дослідників, до якої входили понад 100 учених з усього світу, в тому числі і з Університету Джона Хопкінса.

Це грандіозне досягнення повністю розкрило генетичний код Y-хромосоми і дало можливість виявити головні деталі, які нададуть чіткіше розуміння ролі даної хромосоми у розвитку організму чоловіків, фертильності та генетично обумовлених захворюваннях, таких як рак.

Вчені розкрили структури сімейств генів, які регулюють сперматогенез, та виявили в Y-хромосомі 41 додатковий ген.

Крім того, були розкриті структури генів, які, як вважають дослідники, відіграють ключову роль у розвитку, зростанні та життєдіяльності чоловічої репродуктивної системи.

Група вчених провела порівняльний аналіз нової послідовності Y-хромосоми з генетичними даними тисяч людей по всьому світу. З’ясувалося, що у попередньому еталонному геном міститься помилка.

Але нова послідовність Y-хромосоми має покращити дослідження ДНК людини у майбутньому.

Отримані дані стануть основою дослідження приматів, що дасть можливість детальніше вивчити еволюцію Y-хромосоми та проаналізувати клінічно значущі гени, які можуть вплинути на персоналізовану медицину при раку підшлункової залози та інших захворюваннях.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07