Революція в медицині. Вчені розкрили останній фрагмент геному людини

24.08.2023, 10:12
Революція в медицині. Вчені розкрили останній фрагмент геному людини

Дослідження можуть вплинути на персоналізовану медицину при раку підшлункової залози та інших захворюваннях.

Хромосома, що є останньою загадковою частиною генома людини, пов’язана з розвитком чоловічого організму, була повністю секвенована групою дослідників, до якої входили понад 100 учених з усього світу, в тому числі і з Університету Джона Хопкінса.

Це грандіозне досягнення повністю розкрило генетичний код Y-хромосоми і дало можливість виявити головні деталі, які нададуть чіткіше розуміння ролі даної хромосоми у розвитку організму чоловіків, фертильності та генетично обумовлених захворюваннях, таких як рак.

Вчені розкрили структури сімейств генів, які регулюють сперматогенез, та виявили в Y-хромосомі 41 додатковий ген.

Крім того, були розкриті структури генів, які, як вважають дослідники, відіграють ключову роль у розвитку, зростанні та життєдіяльності чоловічої репродуктивної системи.

Група вчених провела порівняльний аналіз нової послідовності Y-хромосоми з генетичними даними тисяч людей по всьому світу. З’ясувалося, що у попередньому еталонному геном міститься помилка.

Але нова послідовність Y-хромосоми має покращити дослідження ДНК людини у майбутньому.

Отримані дані стануть основою дослідження приматів, що дасть можливість детальніше вивчити еволюцію Y-хромосоми та проаналізувати клінічно значущі гени, які можуть вплинути на персоналізовану медицину при раку підшлункової залози та інших захворюваннях.

Читайте також:
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37
Світ
Під час дослідження проаналізовано майже 8000 записів про смерть чотирилапих улюбленців. Їх взяли у британських ветеринарних клініках.
13 травня, 12:34
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41