Новим очільником Верховного суду став Станіслав Кравченко

ПОЛТАВА
26.05.2023, 13:40
Новим очільником Верховного суду став Станіслав Кравченко

У 2003 році Кравченко відпустив з-під варти вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача, після чого той втік.

Новим головою Верховного суду України обрано Станіслава Кравченка.

Про це повідомляє «Укрінформ».

За кандидатуру Кравченка проголосували 111 учасників пленуму із 148 присутніх. Він очолить суд після скандального звільнення попереднього очільника Всеволода Князєва, якого затримали на отриманні хабаря.

Станіслав Кравченко – голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду (кандидатура голови ККС ВС запропонована групою суддів Верховного Суду).

На пост нового глави Верховного суду претендують його судді Станіслав Кравченко, Наталія Коваленко, Альберт Єзеров, Іван Міщенко.

Деякі з присутніх суддів висловилися за перенесення засідання на іншу дату, щоб кандидати належним чином могли поспілкуватися з великим колективом Верховного суду. Зокрема, одна з кандидаток на пост голови ВС Наталія Коваленко зазначила, що вона не має сформованої команди, не знає, хто потенційно буде її заступником. "І часу у два дні мені було недостатньо", – уточнила вона.

Водночас "за" продовження засідання пленуму висловилися 119 учасників засідання, "проти" – 24. Тож засідання пленуму продовжилося.

16 травня голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та адвокату, викритим на отриманні $2,7 млн неправомірної вигоди, повідомили про підозру.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ заявили про участь у схемі хабарництва голови Верховного суду Всеволода Князєва бізнесмена Костянтина Жеваго.

Того ж дня пленум Верховного Суду висловив недовіру Князєву і достроково припинив його повноваження.

Виконуючим обов’язки голови Верховного Суду до обрання нового голови ВС є Дмитро Луспеник.

Згодом стало відомо, що ВАКС узяв під варту адвоката Олега Горецького, керівника об’єднання «Горецький і партнери», який, за версією слідства, передавав хабар ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву.


Варто зауважити, що Кравченко має негативний висновок Громадської ради доброчесності через те, що приймав рішення з порушенням прав людини, що визнав ЄСПЛ, але збрехав про це в декларації доброчесності, і не декларував майно.

У 2003 році Кравченко відпустив з-під варти вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача, після чого той втік. Його затримали аж у 2009 році.

Про це у Facebook повідомила журналістка Наталія Соколенко.

"Головний претендент на голову Верховного Суду Кравченко відпустив з-під варти вбивцю журналіста Гонгадзе генерала Пукача. Станіслав Кравченко, суддя Верховного Суду, очільник Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. "Перший після бога" у судовій системі. Але хоче бути першим - головою ВС. Так хоче, що рамцях "передвиборчої" кампанії серед суддів ВС пообіцяв в обмін на голоси службові квартири. Тобто, громадянам-суддям ВС, що отримують близько 250 тисяч гривень на місяць - їм ще треба житло службове на наш рахунок? Під час великої війни?" - зазначила вона.

За даними Соколенко, Князєв і Кравченко стали суддями Верховного Суду у 2017 році за результатами конкурсу. В рамках конкурсу їхні етичні характеристики вивчала Громадська рада доброчесності (ГРД).

"Щодо Станіслава Кравченка ГРД сумнівів не мала: ГРД затвердила ВИСНОВОК про невідповідність критеріям доброчесності і професійної етики цього судді. Там дві серйозні підстави: незадеклароване майно і участь судді у процесі над громадянином, який після суду в Україні звернувся до Європейського суду з прав людини і виграв справу проти України. Тобто, у ЄСПЛ визнали помилки в процесі і у вироках, бо у підозрюваного вибивали покази без доступу до адвоката. Ба більше, Станіслав Кравченко, подаючи документи на конкурс, збрехав у декларації доброчесності. Він мав вказати, що брав участь у справах, які згодом розглядали у ЄСПЛ і рішення було винесено проти України.

І вишенька на торті. Вже перед самим призначенням член ГРД, знайшов інформацію про те, що суддя Станіслав Кравченко у 2003 році разом із і ще одним суддею - Сергієм Слиньком, який також переміг на конкурсі до нового Верховного Суду, відпустив з-під варти Олексія Пукача, вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе. Після цього геніального рішення суддів Пукач втік. Вбивцю журналіста знайшли аж в 2009 році. І от цей недоброчесний із довідкою суддя може стати головою Верховного Суду", - пише журналістка.


Чи зміниться після призначення Станіслава Кравченка політика прийняття рішень суддями Верховного суду ? Питання риторичне. Пленум Верховного суду обрав очільником людину системи, яка зробить все можливе для того, щоб ця система існувала далі. Змін очікувати не варто.

Саме тому, проголошений "Останнім Бастіоном" курс на культурний, політичний, і врешті державний націоналізм має стати національною ідеєю, навколо якої згуртується численний етнос (дав. Гр. ἔθνος — «народ»), що проживає на території України.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Політика
Повідомивши на своїй сторінці, що «не здолала етап «когнітивки».
вчора, 18:53
Кримінал
Суддя ухвалила рішення про повернення вилучених коштів на суму понад 19 млн грн стороннім особам.
16 січня, 20:09
Опінії
Трубіцин втік за кордон завдяки листу від ГУР.
07 січня, 15:21
Полтава
Як громадськість проривалася до суду, щоб стати свідком упередженості судді.
26.12.2024, 15:00
Політика
Очікувати від них якісного та обʼєктивного розгляду відповідних дисциплінарних справ вочевидь не прийдеться.
25.12.2024, 11:08
Політика
Суддя Алла Маломуж майже три роки перебуває за кордоном, проте продовжує отримувати зарплату української судді.
17.12.2024, 11:31