NYT: перші партії озброєння з нового пакета від США вже в Україні

ВІЙНА
04 травня, 19:35
NYT: перші партії озброєння з нового пакета від США вже в Україні

ЗСУ отримали перше озброєння з нового пакету допомоги від США До партії увійшли протитанкові ракети й 155-міліметрові артилерійські снаряди.

Про це повідомляє американське видання The New York Times з посиланням на неназваних посадовців зі США та Європи.

Як повідомляється, зброя надійшла в Україну ще в понеділок, 29 квітня. У вівторок, 30 квітня, до Польщі прибула нова поставка ракет-перехоплювачів Patriot з Іспанії. Незабаром вони будуть в Україні.

Але можуть знадобитися тижні для надходження додаткових партій ракет великої дальності Storm Shadow, які за словами високопосадовців є “абсолютним пріоритетом”.

Поставки можуть бути особливо швидкими, якщо боєприпаси вже накопичені в Центральній і Східній Європі, де Сполучені Штати і їхні союзники зберігають резерви. За словами офіційних осіб, фахівцям з логістики на американській військовій базі у німецькому місті Вісбаден може знадобитися лише кілька днів, щоб скоординувати доставку найнеобхіднішого озброєння.

Частина американських високопосадовців вважає, що росія продовжить досягати незначних успіхів на сході та південному сході до 9 травня. Частина ж вважає, що рф не має сили для серйозного прориву до цієї дати.

Водночас аналітики в уряді США та за його межами вважають, що, ймовірно, Україна зможе стабілізувати ситуацію на лінії фронту завдяки надходженню допомоги в кращому разі – уже влітку, у гіршому – до кінця року.

Читайте також:
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
вчора, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54
Війна
Союзники працюють у напрямку постачання засобів протиповітряної оборони для ЗСУ
05 червня, 18:13
Війна
Раніше про відправку військових інструкторів в Україну заявили у Франції.
31 травня, 11:00
Війна
Франція може оголосити про своє рішення наступного тижня.
30 травня, 16:25