Нью-Йорк може повторити долю Венеції, – американські геологи

СВІТ
18.05.2023, 21:52
Нью-Йорк може повторити долю Венеції, – американські геологи
Фото: The Independent

Найбільше густонаселене місто у США на березі Атлантичного океану занурюється у землю й воду під вагою сотень багатотонних хмарочосів.

До такого висновку прийшли фахівці Державної геологічної служби й науковці з Університету Род-Айленда, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Science Alert".

Дослідники вивчили геологію Нью-Йорка (всіх його 5 районів-бóрров – прим. ред.) і виявили, що місто поступово наслідує долю італійської Венеції.

Показово, але найшвидше йде під землю, а у деяких місцевостях – під воду, острів Мангеттен у зв'язку з надмірним і багаторічним тиском скупчень із залізобетонних багатоповерхівок; він опускається зі швидкістю 1-2 міліметри на рік.

Американські геологи розрахували сукупну масу понад 1 мільйон будівель на всій площі Нью-Йорка, яка склала 764 000 000 000 кілограмів, а затим розділили місто на сітку квадратів розміром 100х100 метрів, обчисливши тиск з урахуванням гравітації.

«Нам вдалося змоделювати поведінку різних ґрунтів і порівняти їх із супутниковими даними, що вимірюють висоту поверхні Землі. Результати нанесли на мапу для оцінки осідання по всьому місту. Деформація ґрунту може створити проблеми для низинного міста, де мешкає понад 8 мільйонів осіб», – коментують свої дослідження науковці.

Крім того, додаткові ризики спричиняє підвищення рівня моря, адже кожна додаткова висотна будівля, збудована на узбережжі водойми може збільшити ризик сталих повеней у майбутньому.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, як американські геофізики із NASA прогнозують, що Землю може спіткати невтішна доля Венери.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
17 січня, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07