Обамівсько-Байденівський ізоляціонізм помер

ПОЛІТИКА
13.11.2024, 19:23
Обамівсько-Байденівський ізоляціонізм помер
Фото: Times of India

США мають очевидний плюс від нових призначень 47-го президента Дональда Трампа. З усіх варіантів для України обрано найменш безболісний.

Переконані, ви вже чули, що Марко Рубіо стане державним секретарем, а Майк Волтц особисти радником господаря Білого дому із національної безпеки. Ці наступники Ентоні Блінкіна й Джейка Саллівана не будуть ізоляціоністами

Бачимо у цих потенційних призначеннях радше позитив, аніж негатив. Скажімо, пан Волтц точно нічим не поступається О'Браєну, а Рубіо взагалі є ледь не ідеальним варіантом на посаді очільника американського аналога міністерства закордонних справ.

Впевнені, з тим же Річардом Гренеллом працювати було б складніше. Загалом, це точно не ізоляціоністи, якими нас лякали ліберальні, не кажучи вже про лівацькі медіа, особливо в Україні.

До речі, Волтц виступає за посилення санкцій проти РФ та надання Україні далекобійного озброєння. І він наполягав на цьому за кілька днів до початку передвирної кампанії у США, а не у 2022 чи 2023 роках; це багато про що говорить.

Також цікавим фактом є те, що Волтц свого часу працював на Діка Чейні та Дональда Рамсфелда. Прикметно, що інтригою є те, які ж позиції представлятимуть Рубіо та Волц.

Нагадамо, що традиційно держсекретар і радник із нацбезпеки сповідують різні підходи у зовнішній політиці. Особливо їхні розбіжності стають очевидними під час якихось криз.

Протистояння між Генрі Кіссінджером і Вільям Роджерсом, Збігнєвом Бжезинським і Сайрусом Венсом, Коліном Павеллом і Кондолізою Райс є класичним прикладом балансу думок біля вуха президента. Лише симбіоз Блінкена і Саллівана порушив цю традицію.

Так, Рубіо та Волц точно не адепти кордонів 1991 року і навряд чи просуватимуть ідею розпаду РФ, хоч і за посилення безпекової ролі Європи та жорстке протистояння проти КНР. Якщо д всерйоз очікували чогось іншого, то час вийти у двір помацати травичку.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що республіканцям пророчать перемогу у Палаті представників Конґресу США. Правоконсервативна партія може здобути 218 мандатів.

Автор : Марко Копил
Читайте також:
Кримінал
У Міннесоті застрелили депутатку Меліссу Гортман, поранено сенатора Гоффмана.
14 червня, 21:00
Політика
Горезвісні MAGA-активісти — сучасний праворадикальний аналог хунвейбінів Мао Цзедуна і комсомольців Лєніна. Вони не терплять конкуренції.
06 червня, 08:21
Світ
Адміністрація 47-го президента США існує завдяки багнетам техноолігархів. Це цілком може призвести до руйнування світового порядку.
28 травня, 20:32
Світ
Американська асоціація виробників одягу та взуття (AAPA) висловила думку, що тарифи не приносять користі галузі.
26 травня, 11:23
Економіка
Прямуйте негайно у вашинґтонський Білий дім. Саме в його кабінетах американські урядовці виступають рішуче проти будь-якого тиску на Москву.
23 травня, 19:25
Світ
Дональд Трамп спровокував хаос із бронзою популізму — замість системної роботи. Вже навіть у західній пресі з'явився термін «пост-Америка».
30 квітня, 14:29