Очільнику ГУ НП Одещини та депутату від "Слуги Народу" повідомлено про підозру

КРИМІНАЛ
16.11.2022, 16:50
Очільнику ГУ НП Одещини та депутату від "Слуги Народу" повідомлено про підозру

Очільнику ГУ НП Одеської області Миколі Семенишину та депутату Одеської облради Олексію Семенцову підписали підозри

Очільнику ГУ НП Одеської області Миколі Олександровичу Семенишину та депутату Одеської облради, екс-начальнику управління захисту економіки ГУ НП Одещини Олексію Юрійовичу Семенцову підписали підозри.

Про це повідомила журналістка Ірина Гриб.

Головне управління Національної поліції в Одеській області може очолити Микола Семенишин очолив у серпні 2021 року.

Микола Семенишин
Микола Семенишин

Одним з найбільш резонансних скандалів в публічній площині було розслідування Генпрокуратури (при Луценко) щодо великих фінансових розкрадань бюджетних коштів на паливі для бійців АТО з 2015-го року. Резонанс почався із заяви обвинувачів на початку вересня 2016- го року. Тінь впала на все керівництво ГУНП в Хмельницькій області, очолюване в той момент Миколою Семенишиним.

Відповідальним тоді став Володимир Гонтар, заступник Семенишина по мед-постачанню. Сам Микола Олександрович прикрився відпусткою. При цьому деякі ЗМІ стверджували, Семенишин і Гонтар дружили буквально сім'ями, а їхні дружини були близькими колегами по мережевому підприємництву від “Емвей”. Злі язики навіть говорили, що успіх других половинок був пов'язаний з “успішним” поширенням продукції серед підлеглих ГУНП.

Відповідальності за цю справу Семенишин не поніс, але в наступному році очолив уже Донецьке ГУНП, хоча в Хмельницьку область перевівся відносно недавно - ще у 2014-му він здавав декларацію начальника міліції по Івано-Франківській області.

Олексій Юрійович Семенцов -  очолював Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України. Полковник поліції.

 Олексій Юрійович Семенцов
Олексій Юрійович Семенцов

У 2020 році був обраний депутатом Одеської облради від партії "Слуга Народу".

За повідомленням Aspi News, у 2008 році у складі організованого злочинного угрупування старший уповноважений з особливо важливих справ Одеського облуправління Олексій Семенцов курував торгівлю людьми і проституцію в Одесі.

За даними Міжнародної Організації з Міграції, за період роботи Семенцова на посаді, одеський оберт работоргівлі, а саме - продаж молодих жінок для сексуального рабства в Туреччині і Лівані, виріс в п'ять разів.

Екс-заступник міністра МВС України Сергій Чеботар особисто підтвердив, що розквіт одеської проституції безпосередньо пов'язаний з тим, що злочинний бізнес «кришується» напряму полковником Семенцовим.

Восени 2011 року співробітниками центрального апарату Служби Безпеки України на території Одеської області було задокументовано факти створення злочинного угрупування за участю керівників Управління по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми ГУ МВС України в Одеській області - полковника міліції Семенцова Олексія Юрійовича і майора міліції Табунщика Руслана Володимировича та представників в'єтнамської громади регіону.

ГУ МВС в Одеській області організувало перевірки, службове розслідування за вищевикладених обставин і звільнило з лав української міліції Семенцова і його зама.

Відразу після революції Гідності, у вересні 2015 року Семенцова призначають головою економічного відділу обласного УВС. Його він очолював до травня 2018 року.

Примітно, що в команду Семенцова увійшов його старий подільник - начальник сектора по боротьбі зі злочинами в сфері суспільної моралі обласного УВС Микола Кульчицький, який контролює найбільшу дохідну статтю їх спільного бізнесу - порнографію і проституцію.

У 2016 році Семенцов налаштував співпрацю з незаконними гральними клубами і за наводкою партнерів усував конкурентів.

А з 2017 взявся за бізнесменів займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Це завжди був «хліб з маслом та ікрою», але тільки до годівниці Семенцова не допускали. Битий калач і досвідчений мент, використовуючи посадові повноваження і зв'язку вибудував свою схему «віджимань» і «поборів» з підприємців. Організувавши собі «ручне» ОПГ, під виглядом ГО «Зірка», полковник Олексій Семенцов руками молодих і безбашених псевдо-активістів шантажує і грабує бізнесменів, займається "гоп-стопом" фур українських експортерів в Одеському регіоні.

Читайте також:
Політика
Родинний бізнес очільника Нацполу торгував із фірмами, діяльність яких розслідував його Нацпол.
вчора, 22:00
Кримінал
За це перевертня у погонах оштрафували на 34 тис. грн і відсторонили від роботи на рік.
15 травня, 11:28
Кримінал
У керівника сервісного центру у Дніпропетровській області виявили ознаки набуття необґрунтованих активів на 7 млн грн
11 травня, 18:17
Політика
Експрацівник кіберполіції України Руслан Оленюк після звільнення очолив бізнес у сфері онлайн казино та набув значних статків.
08 травня, 15:43
Кримінал
Правоохоронець отримав 60 тисяч гривень, але згодом почав вимагати ще 40 тисяч гривень.
01 травня, 11:33