Оцініть дії так званих поліціянтів та жертви з урахуванням прецедентної практики Верховного Суду

Опінії
01 вересня, 08:24
Оцініть дії так званих поліціянтів та жертви з урахуванням прецедентної практики Верховного Суду

Будемо далі плескати в долоні в кожному випадку смерті чергової людини, чий автомобіль кращий за жигулі ?

Мені пишуть: Доморощеним правознавцям та любителям відстрілу "мажорів" раджу ознайомитися з постановою Верховного Суду у справі № 444/2115/17.

Якщо стисло, то зміст постанови такий:

На думку ККС ВС, вирішуючи питання про наявність у діях обвинуваченої особи «опору» в значенні ст. 342 КК, суд повинен узяти до уваги також поведінку поліцейського або поліцейських під час пред'явлення ними вимоги і за подальшого розвитку подій у зв'язку із цими вимогами.

Відповідно до усталеної судової практики опором у значенні ст. 342 КК України є активна фізична протидія виконанню поліцейським його законних повноважень. Виходячи з цієї позиції, для визначення наявності в діях обвинуваченої особи складу «опору» у значенні цього положення обвинувачення має довести як наявність об'єктивної сторони діяння, тобто певного активного фізичного впливу з боку обвинуваченої особи, так і спрямованість її умислу саме на протидію виконанню службових повноважень.

Слід брати до уваги, що дії особи, спрямовані на протидію невиправданому і надмірному насильству з боку поліцейського, не можуть кваліфікуватися як опір за ст. 342 КК України.

Якщо особа відштовхує поліцейського, щоб запобігти удару кийком, або закриває обличчя від удару, в результаті чого поліцейський отримує травму руки, або хапається за одяг поліцейського, щоб запобігти падінню, такі дії не можуть вважатися опором у значенні ст. 342 КК України, оскільки їхня мета полягає не у протидії законній діяльності поліції, а в уникненні небезпеки для життя і здоров'я особи.

Щоб провести не завжди очевидну межу між опором у значенні ст. 342 КК України і діями, зумовленими рефлекторними реакціями або самозахистом, суду треба взяти до уваги не лише факт фізичного впливу на поліцейського з боку обвинуваченої особи, але й контекст, у якому відбулася подія.

Для цього слід зважати на відповідність дій поліції вимогам нормативних актів, що регулюють поліцейську діяльність.

Зокрема, згідно з вимогами, зазначеними в ст. 29 Закону України «Про національну поліцію», поліцейський захід має бути, серед іншого, необхідним і пропорційним.

Тому, вирішуючи, чи є в діях обвинуваченого склад опору, суд повинен переконатися, що застосовані до обвинуваченої особи заходи з боку поліції були необхідними та пропорційними ситуації, що склалася, і були застосовані відповідно до процедури, установленої законом.

Крім того, відповідно до ст. 43 Закону «Про національну поліцію» поліцейський зобов'язаний заздалегідь попередити особу про намір застосувати фізичну силу і надати їй достатньо часу для виконання законної вимоги поліцейського.

Зазначене положення звільняє поліцейського від цього обов'язку лише в разі, якщо зволікання із застосуванням сили може спричинити посягання на життя і здоров'я особи та/або поліцейського чи інші тяжкі наслідки, або в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим чи неможливим.

Якщо поліцейський застосовує силу без попередження, суд має визначити, чи не зумовлені дії особи інстинктивною реакцією на несподіване для неї насильство і намаганням відвернути небезпеку для життя і здоров'я.

Ці ж міркування потрібно брати до уваги також для оцінювання наявності чи відсутності складу злочину, передбаченого ст. 345 КК України.

Повторюю, це сказав Верховний Суд!

Мені пишуть:

А тепер оцініть дії так званих поліціянтів та жертви з урахуванням прецедентної практики Верховного Суду!

Чи будемо далі плескати в долоні в кожному випадку смерті чергової людини, чий автомобіль кращий за жигулі ?

Читайте також:
Політика
Хай Бог милує учнів цих шкіл. Де замість виховання дітей, «зелені» опудала приставлять їм поліцаїв із детекторами.
вчора, 13:53
Кримінал
З моменту окупації росією Криму та Донбасу, вона принаймні чотири рази літала в рф та їздила на окупований півострів.
29 листопада, 06:45
Політика
Експоліцейський Наумов їздить на дорогих автівках та будує котеджне містечко.
24 листопада, 07:47
Політика
Його дружина має російське громадянство, родичів на росії та відвідувала тимчасово окупований Крим і московію після 2014 року
20 листопада, 14:11
Кримінал
Суд покарав її за це штрафом у розмірі 1700 ₴.
09 листопада, 11:14
Політика
Сам Дмитро Тишлек живе у будинку партнера російського кримінального авторитета.
27 жовтня, 07:15