Одеса - новий IT хаб, огляд іноземної преси

СВІТ
09.11.2015, 11:08
Одеса - новий IT хаб, огляд іноземної преси

У понеділок іноземна преса пише про Одесу, що може стати регіональним технологічним центром в Європі, про книгу Гаррі Каспарова, брак чіткої мети в зовнішній політиці Британії та про 5 простих кроків покликаних захистити бджіл.

Одеса - новий ІТ-хаб

Irish Times пише про "яскраве чорноморське портове місто Одесу", яке може стати регіональним ІТ-центром.

Потенціал України як нового європейського хабу інтернет-інновацій був однією з тем обговорення на Веб-саміті в Дубліні минулого тижня, пише видання.

У заході брали участь дев'ять українських стартапів, які представили свої проекти, продемонструвавши динамічну тех-спільноту країни.

"ІТ-сектор в Україні продовжує зростати, незважаючи на дворічні потрясіння, під час яких Україна пережила прозахідну революцію, російську анексію Криму і конфлікт у східних регіонах за підтримки Москви", - пише газета.

На чолі змін стоїть Одеса, де такі стартапи як Readdle та Yeed створюють успішні додатки для Iphone і Ipad.

Yeed - це мобільний додаток, який дозволяє місцевим жителям і гостям швидко знаходити події та розваги, які відбуваються в місті, побачити, хто відвідує захід, і запросити друзів. Під час саміту команда запустила версію для Дубліна, пишуть журналісти.

"На відміну від Facebook, наш додаток пропонує місцеву інформацію і спеціалізується на подіях у локаціях усіх типів і розмірів", - цитує видання директора з комунікацій Yeed Бориса Ходорковського.

На Веб-саміті також були представлені такі українські стартапи, як Terminal FX, який створює спецефекти для кінофільмів і реклами, та компанія з надання мікрокредитів Moneyveo. Це вказує на різноманіття продуктів, які розробляють технічні таланти з України, пише видання.

"Зараз в Одеській області є команда, яка прагне просувати Одесу в світовому масштабі, - зазначає пан Ходорковський. - Потенціал для розробників програмного забезпечення в Україні величезний, і Одеса може очолити цей процес".

Книжка Каспарова

Гросмейстер Гаррі Каспаров закликає Захід приструнчити Росію, пише заступник редактора Financial Times Джон Торнхіл в огляді книжки пана Каспарова "Зима близько: чому Володимира Путіна і ворогів вільного світу слід зупинити".

У цій книжці пан Каспаров критикує російського президента. Автор наполягає, що Захід робить трагічну помилку, замирюючи пана Путіна в питанні України. Натомість пан Каспаров закликає Захід ізолювати російського лідера, накласти жорсткі санкції на всіх спільників Кремля і продати Києву важке озброєння.

"Диктатори зупиняються, коли їх зупиняють", - цитує пан Торнхіл автора книжки.

Також журналіст виділяє твердження про те, що Заходу слід провадити більш рішучу і етичну зовнішню політику, що останнім часом вийшло з моди.

На думку Каспарова, найбільш етична зовнішня політика є і найбільш ефективною, адже підсилює міжнародну безпеку, бо наполягає на дотриманні права.

"Країна, яка не поважає права власного народу, не поважатиме й прав сусідів," - пише Каспаров, цитуючи відомого дисидента Андрія Сахарова.

Джон Торнхіл підсумовує, що книгу пана Каспарова варто прочитати кожному політику, який має справу з Росією.

Невпевнена Британія

Британія стала неохочим гравцем на світовій арені, а її зовнішній політиці бракує "чіткої мети", пише Independent, цитуючи експертів.

"Британія страждає від "кризи ідентичності" на світовій арені. Через це вона опинилася осторонь у питаннях розв'язання міжнародних проблем", - зазначають академіки, журналісти та колишні дипломати.

"Сьогодні Британія стає дедалі більш замкнутою та егоцентричною, невпевненим міжнародним гравцем, який нічого не вирішує в Сирії та неефективний в Україні, - вважають експерти. - Криза впевненості перейшла у кризу ідентичності".

Нерішучість уряду щодо європейської інтеграції, його підхід до міграції і кризи біженців, а також домінування "вузьких" комерційних інтересів у зовнішній політиці погрожують підірвати репутацію Британії як відкритого і справедливого суспільства, зазначають експерти.

Врятувати бджіл


Daily Telegraph публікує заклик британського міністра з навколишнього середовища допомогти врятувати бджіл у Британії.

Кількість колоній медоносних бджіл тут зменшилася із 250 тисяч у 50-х роках до 100 тисяч сьогодні, пише газета.

Національна урядова стратегія із запилення заохочує малий бізнес і школи допомагати бджолам через стратегію "Потреби бджіл", яка складається з п'яти кроків: вирощувати більше квітів, залишати ділянки з дикими квітами, рідше стригти траву, не чіпати бджолині гнізда та місця зимівлі, а також продумано використовувати пестициди.

За словами міністра, "захист наших запилювачів - це пріоритет для уряду. Усі - землевласники, місцеві ради та садівники - здатні зробити свій внесок, щоб допомогти нашим бджолам".

Відділ моніторингу,

Останній Бастіон

Читайте також:
Провідний епідеміолог і пульмонолог Чжун Наньшань припустив, що джерело COVID-2019 не обов'язково знаходиться на території КНР.
вчора, 13:50
Дії Кремля на світовій політичній арені схвалюють лише 4% фінляндців, а Вашингтона — 7%.
вчора, 12:45
У Вільнюсі відбулася акція проти підтримки урядами країн-учасниць Євросоюзу політичного режиму на Кубі.
вчора, 11:15
Помпео наголосив, що США ніколи не визнають претензій РФ на суверенітет над Кримом.
вчора, 06:39
Спільними зусиллями військових Франції та Республіки Нігер у прикордонному регіоні Тіллабері знищено осередок джихадистів.
26 лютого, 15:35
Фінляндські банки закривають рахунки російських клієнтів у зв'язку із посиленням контролю за спробами відмивання грошей.
26 лютого, 14:00