Офіс Президента не реєструє петицію проти Російської Церкви в Україні!

ПОЛІТИКА
10.12.2022, 08:18
Офіс Президента не реєструє петицію проти Російської Церкви в Україні!

Глибина здійснюваного впливу Московського патріархату на органи публічної влади вражає. З цим давно слід щось робити.

Я намагався зареєструвати петицію на сайті Президента з «вимогою вжити невідкладних заходів із протидії агентурі країни-агресора, яка діє через релігійну інфраструктуру так званої "Української православної церкви" під контролем московського патріархату». Вважаю за реальне зібрати 25 тисяч голосів українців і влада мусила б рахуватися з описаним нижче сценарієм.

Попри частково розпочату роботу в цій темі з боку СБУ, мою петицію відхиляли більше десятка разів, бо «не відповідає встановленим вимогам». Звісно ж ніхто і не пояснить які вимоги порушено (на мій погляд жодних).

Тому подаю цей текст у вигляді відкритого публічного звернення. І для того аби на нього відреагували мусимо максимально його поширити.

Замість 25 тисяч голосів нехай отримає це звернення (див. нижче виділений жирним шрифтом текст – прим. ред.) десятки тисяч поширень, коментарів і сотні тисяч переглядів. Тоді наша позиція буде почута і точно врахована.

Шановний Володимире Олександровичу!

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію нашої держави, українське суспільство вчергове отримало численні докази колабораційної діяльності та антидержавної позиції багатьох представників релігійної організації на чолі з Орестом Березовським (також відомим як "митрополит Онуфрій"), яка оманливо називає себе "Українською православною церквою" ("УПЦ").

Керівник СБУ Василь Малюк повідомив, що від початку війни відкрито 23 кримінальні провадження щодо духовенства "УПЦ", і у цих справах вже є 33 підозрювані – "від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних коригувальників вогню в рясах".

Час визнати очевидне – масштаб та шкода, яку нанесли своїми діями представники цієї релігійної організації свідчить про системне використання "УПЦ" країною-агресором для підриву національної безпеки та територіальної цілісності України.

Після заборони проросійських засобів масової інформації та політичних партій, саме релігійна інфраструктура "УПЦ" стала ОСНОВНИМ інструментом для проведення розвідувальної діяльності, а також у агентурній роботі з представниками української політичної еліти на національному та місцевому рівнях.

Глибина здійснюваного впливу "УПЦ" на органи публічної влади вражає.

Для прикладу, впродовж тривалого часу чимало міських голів (у тому числі прифронтових: мер Одеси – Геннадій Труханов, мер Полтави – Олександр Мамай, мер Дніпра – Борис Філатов та інші; функціонерів Офісу Президента України (експерший заступник голови Сергій Трофімов), працівників СБУ (ексголова Іван Баканов), державної служби України з етнополітики та свободи совісті (голова служби – Олена Богдан); представників депутатського корпусу (Вадим Новінський, Валерій Дубіль, Андрій Деркач, Євгеній Мураєв та багато інших, у тому числі зі складу формально "патріотичних та проєвропейських" фракцій) публічно декларували свої симпатії цій релігійній організації, брали участь у публічних заходах під егідою представників "УПЦ" чи материнської структури – РПЦ, лобіювали її інтереси та/або отримували церковні нагороди з рук її кліриків.

Окрім цього, у приміщеннях багатьох правоохоронних органів, а також у військових частинах діяли та діють відділення "УПЦ" на базі каплиць та окремих залів для здійснення релігійних обрядів, а представники цієї організації виконують функцію капеланів у підрозділах сил оборони України.

І це лише факти, які лежать на поверхні! Час нашій державі дати чітку та однозначну відповідь на загрози, які створює гібридна діяльність "УПЦ". Допоки ми не ліквідуємо агентурну мережу ворога – годі говорити про перемогу.

Зважаючи на це, просимо невідкладно вжити таких заходів:

  1. Зобов'язати компетентні органи реалізувати негайне повне виконання статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Згідно з яким, «усі релігійні установи, які підпорядковуються релігійним організаціям з країни, яка здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, зобов'язана у своїй повній назві, зазначеній у її статуті (положенні), відображати свою приналежність». Тобто церковні структури, які діють в Україні і підпорядковані московському патріарху Кирилу (Гундяєву) мусять внести зміни до своєї офіційної назви і зареєструвати такі зміни в законом встановленому порядку. Або втратити державну реєстрацію з усіма наслідками. І це не наша примха, а рамки закону України, дія якого розповсюджується на структуру "УПЦ" згідно з офіційно проведеною Міністерством Культури України релігієзнавчою експертизою.
  2. Доручити Службі безпеки України провести спеціальну контррозвідувальну перевірку очільників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також їхніх заступників (голови ОВА і їхні заступники, голови військових адміністрацій і їхні заступники, міські голови і їхні заступники), членів уряду, народних депутатів України, працівників Офісу президента України, а також суддівського корпусу щодо наявності та змісту контактів із представниками "УПЦ", наявності в таких контактах загроз національній безпеці України.
  3. Користуючись правом законодавчої ініціативи, подати на розгляд Верховної Ради України законопроект, у якому буде передбаченою необхідність обов'язкового декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також інших посадових осіб, юридичних осіб публічного права усіх контактів з посадовими особами "УПЦ" за аналогією з процедурою, передбаченою для контактів з олігархами, згідно з законом України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".
Автор : Василь Лабайчук
Читайте також:
Політика
Агробарон Сергій Тарасов найняв депутата ОПЗЖ, ексадвоката Януковича та активіста-шахрая відбілювати свою репутацію
14 січня, 11:26
Політика
Сторона потерпілої заявляє про затягування справи.
13 січня, 15:14
Кримінал
У Шевченківському районному суді у Львові продовжують розгляд справи про вбивство Ірини Фаріон.
13 січня, 11:16
Політика
Ломако прокоментував доставлення його до поліції та назвав заявника «провокатором військових адміністрацій»
11 січня, 15:59
Політика
Адвокатці не дозволили зайти до приміщення військово-лікарської комісії, а також застосували до неї фізичну силу.
11 січня, 12:03
Новини
Трамп хоче «наздоганяти» тих, хто вкрав й нього перемогу на президентських виборах 2020 року.
07 січня, 11:05