Офіс Єрмака склав темники для чиновників і доручив їм критикувати Байдена

ПОЛІТИКА
01 червня, 11:10
Офіс Єрмака склав темники для чиновників і доручив їм критикувати Байдена

Стосунки між Україною і США перебувають зараз на найнижчому рівні з початку повномасштабного вторгнення.

Офіс Єрмака склав пам’ятку для українських чиновників і депутатів і доручив їм критикувати президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна за рішення не їхати на Саміт миру до Швейцарії.

Про це йдеться в матеріалі Financial Times.

Пам’ятка, з якою ознайомилося видання, випущена 26 травня. У ній викладаються тези, які спікери від України можуть використовувати в розмовах із західними партнерами та ЗМІ про Саміт миру. Чиновникам і депутатам доручено «посилити суспільний тиск» на Байдена і Сі Цзіньпіна.

«Якщо вони не (приїдуть на саміт миру), то в чому їхній реальний інтерес», – цитує пам’ятку FT.

В іще одній цитаті, яку наводить видання, ідеться про те, що «навряд чи світ зрозуміє Байдена та Сі Цзіньпіна, якщо вони не об’єднаються в реалізації безсумнівно справедливих цілей та наближенні миру».

За словами американських посадовців, Україна запланувала Саміт миру на 15 і 16 червня, попри те, що їй повідомили, що Байден, імовірно, не зможе бути присутнім у ці дати. На зустрічі США представлятиме високопоставлений чиновник, пише FT.

Співрозмовники видання серед українських чиновників, зі свого боку, зазначають, що стосунки двох країн перебувають зараз на найнижчому рівні з початку повномасштабного вторгнення.

До непорозумінь між Вашингтоном (а також іншими західними країнами) і Києвом, як пише видання, призвели затримки зі схваленням військової допомоги, відсутність прогресу на шляху до членства України в НАТО і заборона на удари американською зброєю по цілях у глибині росії.

Крім того, у Білому домі занепокоєні атаками на системи попередження про ядерний удар в Краснодарському краї та Оренбурзькій області.

Декілька членів уряду Зеленського заявили FT, що «починають непокоїтися» щодо методів, які використовує президент для спілкування з США. Один зі співрозмовників додав, що Зеленський «дуже роздратований» Байденом.

Разом із цим, як повідомляє FT із посиланням на американських чиновників, перед Самітом миру Україна і США готуються підписати двосторонню угоду про безпеку. Вона передбачає зобов’язання щодо довгострокової підтримки і стане найбільш значущою в серії тих, які Україна укладала з країнами НАТО, зазначає видання.

Прессекретар нахилянта від ухилянтів Зеленського відмовився коментувати питання щодо відносин Офісу Єрмака з Білим домом.

Читайте також:
Опінії
Але якого біса хвалитися там, де розплачуватися доведеться ще й нашим онукам?
06 липня, 17:52
Світ
Довіра до Зеленського з боку населення низки країн Європи і США в порівнянні з минулим роком знизилась.
03 липня, 11:23
Політика
На наступну міждержавну зустріч планують запросити «видатних розвідниць» Ксюшу Манекен, Евеліну Андрієвську та інших ескортниць
02 липня, 16:20
Опінії
Мінекономіки офіційно викотило цифру обсягу тіньової економіки України. Ця цифра складає 40%.
28 червня, 11:55
Опінії
Нереальні заяви, які вдарять по іміджу держави та Зеленського вже в грудні
11 червня, 18:55
Політика
На день журналістики дуполизи із Главкома охрестили Зеленського «світовим лідером».
07 червня, 09:00