Околиці Рейк'явіка опинилися на межі знищення через вулканічну активність

СВІТ
12.11.2023, 15:03
Околиці Рейк'явіка опинилися на межі знищення через вулканічну активність

Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.

Відповідні кадри оприлюднило видання Deutsche Welle. За словами науковців, прилегле безпосередньо до підніжжя вулкана поселення Ґріндавік, що є найвіддаленішою околицею Рейк'явіка, перебуває у зоні небезпеки через стрімке поширення магми.

Своєю чергою, місцева влада вже оголосила евакуацію населення, побоюючись, що понад 4000 жителів опиняться під загрозою через високу сейсмічну активність. Окрім виверження вулкана на південному заході Ісландії також фіксують супутні землетруси.

Під'їзди до Ґріндавіка вже заблоковані розжареною вулканічною породою, а саме місто, за підрахунками чиновників, може бути знищене вщент протягом кількох наступних днів. Науковці ж стверджують, що Фаґрадальсф'ядль продовжить і надалі вивергатися невизначений час.

«Ми справді стурбовані станом усіх будинків та інфраструктури у цьому районі. А найстрашніше те, що і Рейк'явік, який десятиліттями не зазнавав впливу вулканів та землетрусів, нині перебуває у небезпеці. Ми не знаємо, чи дійде магма до міста, але робимо відповідні невтішні прогнози», — заявив голова Ісландського управління з цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Відір Рейніссон.

Читайте також:
Полтава
Оперативники зняли 2 кілометри виявлених у воді браконьєрських сіток. На жаль, порушників нерестової заборони не затримано на місці події.
вчора, 14:56
Життя
Це сімейство комах із підвиду напівжорсткокрилих. Через великі розміри люди їх доволі часто плутають із шершнями та ґедзями.
09 травня, 21:47
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
01 травня, 13:45
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45