Околиці Рейк'явіка опинилися на межі знищення через вулканічну активність

СВІТ
12 листопада, 15:03
Околиці Рейк'явіка опинилися на межі знищення через вулканічну активність

Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.

Відповідні кадри оприлюднило видання Deutsche Welle. За словами науковців, прилегле безпосередньо до підніжжя вулкана поселення Ґріндавік, що є найвіддаленішою околицею Рейк'явіка, перебуває у зоні небезпеки через стрімке поширення магми.

Своєю чергою, місцева влада вже оголосила евакуацію населення, побоюючись, що понад 4000 жителів опиняться під загрозою через високу сейсмічну активність. Окрім виверження вулкана на південному заході Ісландії також фіксують супутні землетруси.

Під'їзди до Ґріндавіка вже заблоковані розжареною вулканічною породою, а саме місто, за підрахунками чиновників, може бути знищене вщент протягом кількох наступних днів. Науковці ж стверджують, що Фаґрадальсф'ядль продовжить і надалі вивергатися невизначений час.

«Ми справді стурбовані станом усіх будинків та інфраструктури у цьому районі. А найстрашніше те, що і Рейк'явік, який десятиліттями не зазнавав впливу вулканів та землетрусів, нині перебуває у небезпеці. Ми не знаємо, чи дійде магма до міста, але робимо відповідні невтішні прогнози», — заявив голова Ісландського управління з цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Відір Рейніссон.

Читайте також:
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09 листопада, 10:12
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27
Світ
Мешканка селища Праймур Сендз на острові Тасманія випадково натрапила на дивну істоту. Її винесло на берег із глибин Тихого океану.
22 вересня, 17:12