Околиці Рейк'явіка опинилися на межі знищення через вулканічну активність

СВІТ
12.11.2023, 15:03
Околиці Рейк'явіка опинилися на межі знищення через вулканічну активність

Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.

Відповідні кадри оприлюднило видання Deutsche Welle. За словами науковців, прилегле безпосередньо до підніжжя вулкана поселення Ґріндавік, що є найвіддаленішою околицею Рейк'явіка, перебуває у зоні небезпеки через стрімке поширення магми.

Своєю чергою, місцева влада вже оголосила евакуацію населення, побоюючись, що понад 4000 жителів опиняться під загрозою через високу сейсмічну активність. Окрім виверження вулкана на південному заході Ісландії також фіксують супутні землетруси.

Під'їзди до Ґріндавіка вже заблоковані розжареною вулканічною породою, а саме місто, за підрахунками чиновників, може бути знищене вщент протягом кількох наступних днів. Науковці ж стверджують, що Фаґрадальсф'ядль продовжить і надалі вивергатися невизначений час.

«Ми справді стурбовані станом усіх будинків та інфраструктури у цьому районі. А найстрашніше те, що і Рейк'явік, який десятиліттями не зазнавав впливу вулканів та землетрусів, нині перебуває у небезпеці. Ми не знаємо, чи дійде магма до міста, але робимо відповідні невтішні прогнози», — заявив голова Ісландського управління з цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Відір Рейніссон.

Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45