Окупанти вдосконалюють свої танки в окупованому Криму

ВІЙНА
30.11.2021, 08:48
Окупанти вдосконалюють свої танки в окупованому Криму
Фото: google

Схоже, що поки в Росії немає жодної стандартизації цієї концепції. Ймовірно, зараз проводиться пошук оптимального варіанта.

В окупованому Криму було помічено на танках армії Росії моделі Т-72Б1 імпровізовані протикумулятивні екрани на башті. Вірогідно, в першу чергу такий захист призначено від атак боєприпасами з безпілотних літальних апаратів.

Рішення, яке є частиною ширшої тенденції поліпшення захисту російських танків, цілком могло бути натхнене під час торішнього конфлікту в Нагірному Карабасі. Ці сітчасті конструкції, додані до башт російських танків, є грубими металевими конструкціями, схожими на броню передкрилка, які явно призначені для захисту від атак безпосередньо зверху.

Традиційно, захист танків був зосереджений на бортах і передній частині корпусу. На російських танках вигляд цих екранів часто змінюється, що може говорити про відсутність єдиного рішення.

Схоже, що поки в Росії немає жодної стандартизації цієї концепції. Ймовірно, зараз проводиться пошук оптимального варіанта. Броня цього типу останнім часом все частіше використовується на російських танках, раніше подібні решітки були помічені на танках моделі Т-72Б3.

Існує думка, щоці встановлені зверху екрани є відповіддю на загрозу, що виходить від сучасних протитанкових керованих ракет, таких як «Javelin», які уражають зверху і знаходяться на озброєні України. FGM-148 «Javelin» може уражати ціль в найменш захищену частину танка — дах, таким чином залишковий струмінь завдяки калібру БЧ матиме потужний позаброньовий вплив.

Хоча основна функція, ймовірно, полягає у захисті від боєприпасів, що запускаються безпілотниками, можливо від ударних безпілотників Bayraktar TB2. Вони теж стоять на озброєні України.

Читайте також:
Війна
Вони мають увійти до нового пакету допомоги в розмірі 40 млрд доларів
09:40
Війна
Ці елементи захищають бронетехніку від кумулятивних засобів противника
18 травня, 11:35
Світ
У Baykar Makina стверджують, що вони зможуть зробити маленьку революцію у військовій справі.
15 травня, 12:28
Війна
Попри всі зусилля російської пропаганди, яка "збиває" по 10 "Байрактарів" на день, вони продовжують знищувати ворогів
11 травня, 11:40
Війна
Американський багатозарядний гранатомет Milkor MGL вже на озброєнні ЗСУ
05 травня, 14:34
Війна
Цих танків достатньо для формування двох бригад
29 квітня, 16:55