Окупанти відновили атаки на енергетичні об'єкти

ВІЙНА
21.09.2023, 13:35
Окупанти відновили атаки на енергетичні об'єкти

Чи є в «Укренерго» необхідний запас міцності?

Внаслідок сьогоднішнього масованого обстрілу України окупантами у п’яти областях зникло електропостачання. Вперше за шість місяців внаслідок ворожої атаки була пошкоджена енергосистема на заході та в центрі України.

Про це розповіли у НЕК «Укренерго».

Внаслідок обстрілу зникло світло на Житомирщині, Київщині, Рівненщині, Харківщині та Дніпропетровщині. Також є пошкодження електромереж у прифронтових районах Запоріжжя, Донеччини, Херсонщини, Харківщини, Сумщини.

Вранці 21 вересня без електроенергії залишалися 398 населених пунктів. В «Укренерго» переконують, що енергетики працюють над відновленням електропостачання.

За пів року, це перша масована атака на енергооб'єкти України. Немає сумнівів, що ворог продовжить атакувати енергетичні об'єкти надалі.

Чи вистачить «Укренерго» необхідного запасу міцності для безперебійного постачання електроенергії населенню?

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що в грудні минулого року повідомлялося — на відновлення енергосистеми Україні потрібен рік, десятки потужних трансформаторів та $200 млн. Але у проекті бюджету на 2024 рік не знайшлося коштів на захист енергетичної системи України. Тому будуть скорочені видатки на Міністерство енергетики на 110 млн гривень. Також відсутні кошти на проекти фізичного захисту електропідстанцій.

Читайте також:
Економіка
Александр де Кроо переконаний, що «атомна голка» Кремля висмоктує всі соки з європейської енергетики. Цьому слід нарешті покласти край.
25 березня, 07:18
Війна
Зранку росіяни влучили по ДніпроГЕС — найбільшій гідроелектростанції України. Запорізька АЕС на межі блекауту.
22 березня, 09:00
Політика
Задля виконання плану НАК «Нафтогаз» та АТ «Укргазвидобування» закачали до підземних сховищ неякісний газ.
23.12.2023, 09:15
Опінії
Критичні фактори успіху команди ГПУ «Шебелинкагазвидобування»
14.12.2023, 13:00
Війна
Бюджет на захист електропідстанцій не виділили, нові трансформатори досі не приїхали.
18.09.2023, 11:07
Світ
Проблеми з подачею електрики в Нігерії почалися дуже давно — мережі та електростанції просто виробили свій ресурс і розвалюються.
15.09.2023, 12:21