Олексій Кучеренко: Енергетичні об’єкти України не були належно захищені

ВІЙНА
03.10.2025, 11:38
Олексій Кучеренко: Енергетичні об’єкти України не були належно захищені

Підстанції обласних енергокомпаній захищали самі компанії, використовуючи звичайні мішки з піском.

Про це заявив депутат Кучеренко («Батьківщина»).

Він стверджує, що жоден із 21 саркофага (об’єктів із третім рівнем захисту) не був завершений і не буде завершений, а гроші просто «закопувалися в землю». Програму заморозили, про що вже повідомив прем’єр-міністр.

Кучеренко зазначає, що об’єкти другого рівня також не були добудовані, а заяви уряду та «Укренерго» про виконання робіт на 85% є «маніпуляцією». Підстанції обласних енергокомпаній захищали самі компанії, використовуючи звичайні мішки з піском.

Нагадаємо, будівництвом саркофагів займалися глава Держагентства відновлення Мустафа Найєм та міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Експерт з енергетики Віктор Куртєв звинувачував обох у спорудженні неефективних захисних конструкцій навколо енергооб’єктів, а також у розкраданні коштів на цих проєктах, унаслідок чого об’єкти залишилися вразливими.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Світ
В Євросоюзі, на тлі погіршення відносин з Вашингтоном, висловлюють побоювання щодо надмірної залежності від газу зі США.
20 січня, 09:18
Світ
Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR 16 січня оголосила про початок постачання природного газу до Німеччини та Австрії.
16 січня, 20:44
Опінії
Енергетичний фронт, який держава програє бюрократії.
14 січня, 18:48
Політика
Аналіз того, що зробили так звані «реформатори» та «успішні суперменеджери» з компанією НЕК «Укренерго».
04.12.2025, 13:51
Політика
У листопаді 2025 року Україна збільшила імпорт електроенергії на 15% - до 415 тис. МВт-год, у порівнянні з жовтнем.
02.12.2025, 20:05
Політика
Початок постачання скрапленого природного газу з Аргентини очікується на кінець 2027 року.
02.12.2025, 09:00