Олігархи з оточення Януковича обдурили Україну брудною угодою на $1,5 мільярда, – Al Jazeera

ПОЛТАВА
08.01.2018, 07:26
Олігархи з оточення Януковича обдурили Україну брудною угодою на $1,5 мільярда, – Al Jazeera

Опальні українські олігархи Олександр Онищенко, Павло Фукс і Сергій Курченко взяли участь в угоді щодо незаконних активів на суму у 1,5 мільярда доларів. Такий крок з боку підприємців пояснюється тим, що офіційний Київ уже давно намагається повернути кошти, які вкрали президент-утікач Віктор Янукович і його близьке оточення.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів видання Al Jazeera.

«У непідписаному документі, який отримала дослідницька група Al Jazeera, як покупці фігурують газовий магнат Олександр Онищенко, який свого часу був народним депутатом України та нині розшукується чинною українською владою, і бізнесмен Павло Фукс, який зробив своє майно у Москві. Інші документи свідчать про те, що продавцем був Сергій Курченко – український газовий магнат, який втік з України до Москви та є більш відомим як «сімейний гаманець» Януковича», – підкреслюється у матеріалі.

За інформацією ресурсу, Онищенко та Фукс виплатили 30 мільйонів доларів США за компанію Quickpace Limited, яка розташовується на Кіпрі. Зауважимо, що до цієї суми також входять готівкові кошти та ціна за приватний літак.

Щодо вищезазначеної кіпрської компанії, то, як йдеться у статті, український суд раніше заморозив її облігації та готівку на суму у 160 мільйонів доларів, оскільки вони мають незаконне походження.

Як констатують журналісти, у майбутньому покупці прагнутимуть розморозити ці кошти, а якщо це станеться, то вони зможуть отримати прибуток у 130 мільйонів доларів. Крім того, олігархи будуть вживати всіх заходів, аби було знято арешт з рахунків компанії Quickpace Limited.

Додамо, що правдивість цієї інформації підтвердив очільник САП Назар Холодницький. Прокоментував її і Олександр Онищенко – за його словами, немає нічого поганого в придбанні компанії, яка має заморожені активи. Щоправда, водночас олігарх зазначає, що угода так і не відбулася.

Проте кіпрський адвокат та NABU, які працювали над угодою, підтвердили, що продаж Quickpace пройшов, і документи компанії зареєстрували передачу права власності одній із компаній Фукса. Al Jazeera отримала копію початкового платежу у розмірі 2 мільйонів доларів з рахунку в Barclays Bank, які було переведено до російсько-латвійського Norvic Banka. Наразі Quickpace належить Evermore Property Holdings Limited, кіпрській компанії, яка, своєю чергою, належить компанії Dorchester International Incorporated. Фукс є її власником,

– резюмується у матеріалі.

Читайте також:
Упродовж 20-22 січня кременчуцькі автовласники мають бути готові до заторів.
10:05
Музейне життя міста стає все більш різноманітним.
18 січня, 19:55
Посадовців звинувачують за ст. 367 КК України.
17 січня, 15:25
До Полтави завітало близько 200 учасників із різних куточків України.
17 січня, 11:48
СБУ розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України.
17 січня, 11:25