Онлайн-кредити під 1500% «річних»: СБУ викрила схему вимагання грошей

КРИМІНАЛ
24 червня, 16:54
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: mycredit.in.uа

Від діяльності псевдоколекторів постраждало понад 60 тис. людей.

Кіберфахівці СБУ заблокували у Києві масштабний механізм вимагання грошей з громадян через незаконне оформлення онлайн-кредитів. Від діяльності псевдоколекторів постраждало понад 60 тис. людей.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що схему організували власники двох столичних кредитно-фінансових установ: використовуючи бази даних своїх клієнтів, ділки оформлювали на громадян вигадані онлайн-кредити, потім створювали штучну заборгованість і вимагали її повернення. 

Розмір «річних» становив понад 1500%.

«У разі несплати грошей, зловмисники погрожували потерпілим насильством і фізичною розправою. Встановлено, що організатори оборудки залучили понад 50 так званих «телефонних колекторів», які телефонували «боржникам» і психологічно тиснули на них», - йдеться в повідомленні.

Для легалізації протиправної діяльності учасники схеми направляли до банківських установ і контролюючих органів неправдиву звітність про сформовану заборгованість і пеню.

вибір редакції
Читайте також:
Минулого місяця на базі лікарні розгорнули чотири інфекційних відділення загальною кількістю 200 ліжок.
16.10.2020, 17:23
Останні події в Києві збентежили лейтенанта Баканова, оскільки його воїнство виявилося не здатним виконувати свої прямі обов’язки.
04.08.2020, 09:36
Після розпиття алкогольних напоїв хрещений почав завдавати хлопчику ударів.
01.07.2020, 19:01