Опубліковано рейтинг ТОП-університетів світу

Українські позаду...
Times Higher Education опублікував черговий рейтинг кращих університетів (нагадаємо, що є ще інший авторитетний The QS World University Rankings).
Як завжди домінують університети з США. Великобританія має наступну сотню найкращих університетів (12) у світі на чолі з Оксфордом і Кембриджем.

Німеччина посідає друге місце з вісьмома, а Китай - третє з сімома.
Як регіон, на Європу припадає 36 зі 100 найкращих неамериканських університетів.
Для контексту, США зайняли лідируючі позиції на ринку вищої освіти, на них припадає близько третини зі 100 найкращих університетів.
Однак зростання кількості відмов у видачі віз на тлі мінливої імміграційної політики США, а також виконавчі накази, спрямовані на освіту, впливають на настрої.
Тож для іноземних студентів, які шукають відповіді на питання: де знаходяться найкращі університети за межами США?
Друге місце посідає Німеччина з вісьмома топ-100 школами на чолі з двома мюнхенськими університетами.
Китай посідає третє місце з сімома університетами, причому ця цифра зростає до 12, якщо враховувати університети Гонконгу.
Серед них - вищезгадані університети Великобританії та Німеччини, а також відомі імена зі Швейцарії (ETH Цюріх), Франції (PSL) та Нідерландів (Університет Амстердама).
За межами Європи хороші університети також можна знайти в Сінгапурі, Австралії та Канаді.
Помітна відсутність університетів з Південної Америки та Африки, що мають міжнародний рейтинг.
А що з українськими закладами?
У 2023 році найкращий наш університет, на думку авторів рейтингу, був Сумський державний - між 401 та 500 місцем. Цього разу так саме, але вже позиція інша - 801-1000.
«Хвальоний» КНУ ім. Шевченка взагалі 1201-1500.
Цього разу так саме, але вже позиція інша - 801-100.
Богомолець, Франка, Харківський авіаційний, Львівська політехніка, НАУ... 1500+.

Безумовно, війна впливає.
Наприклад, за показником % іноземних студентів того разу в СумДУ було 24%, а зараз лише 16%.
Але... В кращих університетах світу є дві функції - навчання та дослідження (наука). У нас же наука виведена з університету і нею займаються в академіях наук, що є неправильним. Світові рейтинги оцінюють внесок університету в науку, у т.ч. По ідеї що треба зробити: закрити академії наук, а дійсні дослідницькі групи приєднати до університетів, а зекономлені кошти на академіях наук, їхньому майні направити на гранти для досліджень.
Виграють усі: університети отримають дослідницькі центри, які привертатимуть увагу потенційних студентів та аспірантів; вчені ресурси на дослідження; Україна підніметься в рейтингах університетів світу; кошти платників податків будуть ефективніше використовуватимуться. Програють лише бюрократи з НАН України.
Джерело: Ціна держави