ОПЗЖ окуповує Софіївську Борщагівку

Позиція
18 березня, 11:15

Хочеться вірити в Україну не тільки як в Країну, а і як в Державу. Але робити це важко.

Напишу трохи літер, через нерозуміння як далі бути в парадоксальній ситуації… Минуло більше місяця з моменту, як на вулиці де проживає моя родина, у Софіївській Борщагівці під Києвом, група осіб, з числа київського члена ОПЗЖ, екс-чиновника МВС часів Януковича який є спонсором будівництва московських храмів в Україні та невідомого нікому донині бізнесмена з Криму, розпочала добудову незаконного багатоквартирного будинку.

Ситуація в цілому наступна: в 2020 році, нині відомий будівельний шахрай і великий любитель московської церкви Олексій Саченко, під брендом «ЖК Данія» розпочав масове незаконне будівництво багатоквартирних будинків на землі під садибну забудову в Софіївській Борщагівці.

Через постійні проблеми з законом та витрати оборотних коштів на свою родину, добудувати переважну більшість будинків він не зміг і тепер він і його родичі намагаються провести процедуру банкрутства.

Не був добудований, через масові протести місцевої громади і будинок який він незаконно намагався звести на землі під садибну забудову і на вулиці де живе моя родина. Майже чотири роки, будівля без даху, збудована з усіма можливими порушеннями, серед яких відступи, зонування, технологія будівництва (в деяких місцях будівельники банально «забували» залити бетонні перекриття і просто закладали їх дешевою цеглою) стояла під дощем і снігом і повільно тріскаючись розвалювалася.

Аж раптом 13 лютого 2024 року на ній з’явилася група осіб і представившись працівниками ТОВ «Джонатан інвестмент» зламали паркан і почали будівельні роботи, заявивши що тут тепер буде «ЖК Оазіс».

ОПЗЖ окуповує Софіївську Борщагівку_1

На питання місцевих які зібралися з вимогою показати дозвільні документи, їх «юридичний представник» з погрозою застосування сили (що потім і відбулося) зробити це відмовився. Місцева поліція (відділення «Чайки») яка декілька разів приїжджала на виклик, поводила себе по різному, від мовчазного співчуття жителям, до публічної пропозиції водію вантажівки забудовника - таранити автомобілі місцевих які намагалися не дати проводити незаконні будівельні роботи.

Через декілька днів, вони порушили кримінальну справу, але не за фактом самочинної забудови, а чомусь по статті «незаконне захоплення землі».

Про землю взагалі цікаво: шахрай Саченко, пооформлював багато земельних ділянок на своїх довірених осіб, на маму, друзів і т.д. Земельну ділянку у нас він оформив на члена ОПЗЖ Валерія Самойленко.

ОПЗЖ окуповує Софіївську Борщагівку_3

Як виявилося далі, дана земельна ділянка була ще 22.08.2023 року арештована ВАКСом в інтересах НАБУ. Я особисто тричі за останній місяць звертався листом до детективів цього органу та до Спеціалізована антикорупційна прокуратура, один раз навіть вдалося незважаючи на службу вирватися на особистий прийом, де я намагався пояснити що у випадку зведення там незаконного будинку і заселення його, нехай і незаконними і обдуреними, але живими мешканцями, стягнути землю на користь держави буде фізично неможливо, а її вартість на сьогодні складає порядка 7-8 мільйонів гривень.

За місяць жодної інформації про активність НАБУ чи САП по унеможливленню проведення незаконної діяльності на арештованій землі я так і не побачив, хоча для цього потрібно лише звернутися з клопотанням до ВАКС.

Можливо Anton Shvets ти можеш порадити як діяти в такій ситуації чи Богдан Кузьмич?

Звичайно ми зверталися до місцевої влади в особі голови ОТГ Борщагівки Олеся Кудрика, який на наші листи дав формальні відписки, а на особистому прийомі пів години дивився в підлогу і кивав, при цьому жодних дій по оскарженню незаконних дій на території його ОТГ він так і не вчинив.

Ба більше, до місцевих мешканців приїхав на автомобілі забудовника його заступник Олександр Головко і порадив «домовлятися , бо ви нічого не доб’єтесь».

Тут я хочу щиро подякувати пані Вікторії Сюмар яка після мого особистого звернення вийшла на голову ОТГ і дала йому зрозуміти що питання вже на контролі і мовчки пересидіти не вийде. (До речі на найближчій сесії ради голова ОТГ планує виділити субвенцію поліції на декілька мільйонів гривень, можливо це якось пов'язано з їх небажанням діяти проти забудовника, але стверджувати це точно я звичайно не можу).

Далі ми звернулися до органу який і має боротися з такими незаконними шалманами - Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ), оскільки на їх сайті жодних дозвільних документів на це будівництво виявлено не було та і бути їх не могло. Місцеву громаду 5 березня викликали на комісію, де почувши та побачивши наші аргументи, фото та акт огляду, члени комісії хапалися за голову, кивали та обурювалися таким «безпределом» і пообіцявши відповісти за тиждень — замовкли. Я щиро вірю що це просто бюрократична затримка, і на об'єкт скоро вийде відповідна комісія яка цей «шалман» прикриє, та все ж на всяк випадок, як військовослужбовець ЗСУ, щиро прошу пана Олександра Кубракова проконтролювати це питання та за необхідності нагадати працівникам ДІАМ про їх обов'язок захищати закон, поки інші захищають їхні життя.   

Якщо ви дочитали сюди, щиро вам дякую, але на жаль це не ще не кінець. 

Перевіривши реєстри, громада виявила що в незаконній недобудові на арештованій землі, приватний нотаріус Михальченко М.М. зареєструвала право власності на 39(!) квартир на вищезгадану новозареєстровану ТОВ «Джонатан інвестмент», всього лише через 10 днів після реєстрації цієї ТОВки, а через декілька днів після того державний реєстратор Бучанська районна державна адміністрація Київської області Горенко І.А. провів фіктивну реєстрацію ще 13(!) квартир на ту ж юрособу (І як виявилося, ці «квартири» вже викинуті на ОЛХ та Дом.ріа, бо хлопці поспішають на відміну від поліції та чиновників).

Тобто виходить ти можеш просто без дозвільних документів, не землі яка не призначена під багатоквартирну забудову зафігачити коробку без комунікацій, потім уникаючи накладених обтяжень у невстановлений спосіб передати її новоствореній ТОВці, в якій власником є невідомий чоловік з Криму, а «прикормлені» реєстратори тобі ще й квартири в ній оформлять. З приводу цього скарга вже полетіла в Міністерство юстиції України на відповідну комісію. І ось тут щиро вірю що міністр Denis Malyuska не підпише її протокол, якщо там не буде юридичних санкцій проти цих реєстраторів, а сама реєстрація не буде скасована.

Заява за підробку документів та шахрайство на цих реєстраторів, до речі, полетіла і до Київської обласної прокуратури, але там чомусь мовчать вже декілька днів, сподіваюсь це тимчасово.

Щиро вірю що заяви які були підготовлені і направлені до НАБУ та Служби безпеки України теж не залишаться без реакції. Бо виявляється так багато органів можуть зупинити шахраїв прямо зараз, але чомусь вже місяць ніхто це не робить.

А якщо в цьому «шалмані» хтось встигне купити фіктивну «квартиру» або він розвалиться при заселенні людьми? Хто буде винен? Як завжди колективна безвідповідальність?

Я завжди засуджував коли люди бігали з гранатами, топорами чи іншими предметами, щоб добитися якоїсь реакції, бо вірю в небайдужість відповідальних, але коли чую від сусідів як здоровий бик-«адвокат» хапає жінок і штовхає на землю, бо вони насмілились протестувати проти шахрайської схеми незаконного забудовника, а поліція на це просто дивиться, виникають сумніви у попередніх переконаннях.

Невже треба дочекатися масових бійок чи заворушень?  

Хочеться вірити що дана ситуація скоро вирішиться і головне вирішиться законними методами, а право на спокійне життя десятків людей не будуть порушуватись ні російськими рашистами, ні місцевими фанатами рпц та опзж. Для досягнення першого — працюють ЗСУ, до яких я маю честь сьогодні належати, а хто для досягнення другого?

Автор : Святослав Батов
Читайте також:
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
вчора, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25