Останніх 8 років Україну штормить чиновниче свавілля.

Опінії
25.10.2021, 13:35
Останніх 8 років Україну штормить чиновниче свавілля.

Пора державі врегулювати всі питання відповідно до Верховенства права в Україні

Український юрист і політик

Мовою оригіналу.

Хочу торкнутись «чиновничого безпредєлу» в Україні !

Ще за часів попередньої влади вдались до запровадження іноземців в наглядові ради різних «жирних» структур, звівши надання громадянства України до рівня «підворотні».

Люди, які не знають української мови, основ нашого законодавства, Конституції, мелосу українського народу, стали контролювати стратегічні галузі, газу, Укрзалізниці тощо.

Не знаючи, не володіючи предметом, їм стали нараховувати захмарні заплати і використовувати їх, як щит для зловживань і корупції.

Далі цю тенденцію перехопили майже всі вітчизняні галузі і чиновнича сфера.

Але маю питання ? Яка країна світу дозволить встановлювати захмарні зарплати чиновничому апарату за рахунок платників податків, коли платники мають мізерні зарплати, чадіють на рівні виживання. Дехто киває в бік статутів і неможливості впливати, але давайте поглянемо на закони, зокрема:

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік" мінімальна заробітна плата у 2021 році становить:

з 01.01.2021 року:
у місячному розмірі — 6000 гривень;
у погодинному розмірі — 36,11 гривні.

з 01.12.2021 року:
у місячному розмірі — 6500 гривень;
у погодинному розмірі — 39,12 гривні.

Відповідно до Закону України про оплату праці, «Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері праці, трудових відносин та зайнятості населення.»

Як все це сприймається із зарплатами від 100 тисяч до 1 200 000 грн на місяць членам наглядових рад і іншим на фоні військових, які воюють, гинуть, отримують поранення, травми, каліцтво, їх сім‘ї втрачають годувальників ?

А все це відповідальність держави на яку люди надіються, як на головного арбітра, зокрема:

Розділ II
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ

Стаття 8. Сфера державного регулювання оплати праці
Держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій, встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників.

Отже, Кабінет Міністрів України відповідальний за наведення порядку і регулюванні питання заробітних плат чиновників, в т. ч. не тільки керівників і апарату, наглядових рад «жирних» галузей, а й міністерств, відомств. Слід кинути погляд на органи місцевого самоврядування, де просто пестрить свавіллям у нарахуванні зарплат і премій.

Я розумію і не проти того, щоб чиновники мали гідну зарплатню.

Але на фоні зубожіння, різних кризових явищ, в першу чергу - війни на сході, в голові не вписується доктрина оплати праці працівників НАК Нафтогазу. Зокрема 1000 працюючих мають фонд зарплати 2 млрд грн. Ніхто з попереднього керівництва цього утворення не відповів за мільйонні премії в доларах і багатомільйонні зарплати та премії в гривнях. І нагадую, що будь-які відмазки на Статути тут не проходять, бо всі Статути затверджуються Мін'юстом, а Закон вище Статуту.

Не маловажним і навіть скандальним, наростаючим невдоволенням рясніє в Україні централізація коштів в центральних апаратах Укрзалізниці, Укроборонпрому, Газовидобувній промисловості, інших і позбавлення структур на місцях прав юридичної особи, неможливості використання коштів на потреби галузевих напрямків, а натомість - зловживань і корупційних проявів, службових злочинів, якими взагалі ніхто не переймається.

Пора державі врегулювати всі питання відповідно до Верховенства права в Україні, законів, а якщо рівень зарплат платників досягне можливостей, - то будь ласка, бо зараз це свавілля чиновників, що б‘є по довірі і авторитету влади в цілому.

Читайте також:
Економіка
У жовтні рівень річної інфляції зріс до 9,7% порівняно з 8,6% у вересні. Середні споживчі ціни зросли на 1,8%.
19 листопада, 16:33
Війна
Народна депутатка Безугла назвала «зрадниками» всіх переселенців, які повернулися на ТОТ.
09 листопада, 13:25
Економіка
У прифронтовій області спостерігається значний дефіцит кадрів. Навіть попри віддаленість лінії фронту у Харкові все одно бракує робочих рук.
06 листопада, 19:24
Опінії
Перед зимою, коли людям буде дорога кожна дровина, на цьому вирішили зробити бізнес для своїх. Техас мають грабувати лише техасці.
05 листопада, 18:52
Політика
Українці можуть опинитися за ґратами за зберігання дров без документів, що підтверджують їх походження.
04 листопада, 10:00
Полтава
Кишені волонтерів не бездонні, держава в особі чиновників має нарешті перейти на військові рейки. Україна програє кількісно і якісно росії.
31 жовтня, 21:48